kézilabda;női kézilabda-válogatott;

2018-03-26 07:54:00

Bravúros magyar kézis siker Hollandiában

Egy góllal, 23-22-re legyőzte idegenben a magyar női kézilabda-válogatott Hollandiát az Eindhovenben rendezett Európa-bajnoki selejtezőn, ezzel visszavágott a csütörtökön, Győrben elszenvedett 19-18-as vereségért. A tegnapi találkozón a korábban megsérült Szucsánszki Zita mellett az első meccsen keresztszalag-szakadást szenvedő Tomori Zsuzsannára sem számíthatott Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

Jobban kezdtek a hazaiak, akik 2-0-ra vezettek, az első magyar gólt Schatzl Nadine szerezte az ötödik percben (2-1). Három perccel később Háfra Noéminek köszönhetően először vezettek a magyarok (3-4). A folytatásban sem nőtt egynél nagyobbra a különbség a csapatok között, a szünetben a játék képe alapján reális volt a 12-12-es eredmény, a magyar válogatottból a kapus Kiss Éva, illetve az átlövő, Kovacsics Anikó nyújtottak átlagon felüli teljesítményt.

A második felvonásban is szoros volt az eredmény, negyed órával a befejezés előtt 18-16-ra vezettek a vendégek, a hollandok azonban három perc alatt egyenlítettek (18-18). Az 56. percben emberhátrányba kerültek a magyarok, Kiss hetest védett, Kovacsics pedig megszerezte hatodik gólját - amivel ő lett a magyarok legeredményesebb játékosa -, és a 22-21-es vezetést. A hajrában mindkét oldalon egy-egy gól esett, a hollandok az utolsó másodpercben még betaláltak a kapuba, de a francia játékvezetők szabálytalan elzárás miatt nem ítéltek gólt, így 23-22-re nyertek a magyarok.

A csoportban négy forduló után Magyarország és Hollandia 6-6 ponttal áll az élen, a fehéroroszok 4 pontot szereztek eddig, Koszovónak nincs pontja. Két kör van még hátra, az első két helyezett jut ki az Európa-bajnokságra.

Kínos veszprémi vereség
Váratlan és nagyon kínos 32-25-ös vereséget szenvedett a Telekom-Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a dán Skjern vendégeként. Az ellenfél a BL alsó, gyengébb ágán szerepelt a csoportküzdelmek során, egyértelműen a Veszprém számított esélyesnek még idegenben is. A kezdés igazolta a papírformát, az ötödik percben még a magyar bajnok vezetett 3-2-re, utána azonban az északiak fegyelmezetten és az idő múlásával egyre felszabadultabban játszottak a motiválatlan csapat benyomását keltő veszprémiek ellen. A 13. percben 10-5-re vezettek a jól védekező, támadásaikat pedig gyors és könnyű gólokkal záró hazaiak. Az első félidő 17-13-mal ért véget.
Az 56. percben kilátástalan helyzetbe került az értékelhetetlen teljesítményt nyújtó veszprémi csapat, amikor 31-22-re elhúzott az ellenfél. A hajrában sikerült kicsit csökkenteni a különbséget, de a 32-25-ös vereség után nagyon nehéz helyzetből várja Ljubomir Vranjes vezetőedző csapata a visszavágót március 31-én Veszprémben.