kilakoltatás;munkahelyi baleset;hiteltörlesztés;

2018-06-04 12:05:00

Itt élünk - Letépte a kezét a tésztagép, most otthonától is megfosztják a tiszaújvárosi édesanyát

Utcára tehetnek egy tiszaújvárosi édesanyát, aki egy rossz munkagép miatt elvesztette a kezét, az állását, és nem tudja fizetni a hitelét. Az asszony hiába könyörgött a banknak, pénzintézet válaszra sem méltatta, viszont a tartozását továbbadta a követeléskezelőnek. Az ügy már a végrehajtóknál van - írta a 24.hu.

A portál riportjából kiderül, Magyari Bea 2015 augusztusában munkahelyi balesetet szenvedett: a tésztakészítő gép elkapta az ujját, majd leszakította a kezét. Mentőhelikopterrel vitték a miskolci kórházba, ahol tucatnyi műtétet hajtottak végre rajta. Az igazságügyi szakértők megállapították, a tésztagép nem működött megfelelően, amit az asszony korábban jelzett is a főnökeinek, hiába. Az ügy már bíróságon van. "Júniusban lesz a hatodik tárgyalás. Tanúkat hallgatnak meg. Ez még mindig az az eljárás, amit hivatalból indítottak a baleset után. 20 millió forint kártérítést kértünk az ügyvédemmel, ők 4 milliót ajánlottak. De ezt is csak azok után, hogy az ügyvédemmel megkerestük őket, hogy a közös megegyezés lenne a legjobb mindenkinek." Magyari Bea szeretne egy műkart, de az húszmillió forintba kerülne és bár a társadalombiztosítás fizetné a nagyobb részét, neki még így is 3-4 millió forintot kellene előteremtenie. 

Az asszonynak mindent újra kellett tanulnia. A baleset utáni első hónapban egy barátnője tanítgatta a mozdulatokra. "Egy egyszerű kézmosás is gondot okoz, nem tudok kezet mosni. Szólnom kell mindig valakinek, hogy mossa meg. Rengeteg egyszerűnek tűnő dolog van, amit nagyon nehéz megcsinálnom."

Magyari Beáta 4,2 millió svájci frankos hitelt vett fel, amit nyolc évig fizetett is. A baleset után nagyon sokáig havi húszezer forintból élt, majd a baleseti járadék, a testi fogyatékkal élőknek járó támogatással kiegészítve is csak 42 ezer forint lett a havi bevétele. Ez pedig a rezsire és a mindennapi betevőre sem elég, nemhogy a hitel törlesztésére. "Volt olyan, hogy azt sem tudtam, másnap mit eszünk a gyerekkel. Írtam a banknak, hogy méltányolják a helyzetemet, de még csak nem is válaszoltak." A 6,2 milliós tartozást továbbadták a követeléskezelőnek, ahol az összeg 7 millióra nőtt. Egyezségre ők sem voltak hajlandók, az ügyet továbbadták a helyi végrehajtónak, és már nyolcmilliós a követelés összege. "Csak a jóindulatán múlik, hogy meddig maradhatok még a lakásban."

A kilátástalan helyzetbe került asszony megpróbált önkormányzati lakáshoz jutni, és munkát kérni, de egyikben sem tudtak neki segíteni. "Fogalmam sincs, mihez kezdek, ha kiraknak." Az asszony fia, akinek karjában halt meg az édesapja, és akit az asszony főnöke a Facebookon értesített a balesetről, Budapestre ment dolgozni.   

Magyari Beáta az egyik környékbeli faluban talált egy fogyatékkal élőket alkalmazó munkahelyet, ahol négy órában csinálja, amit éppen kell: takarít, vagy épp meósként ellenőrzi a kész termékeket. Negyvenöt ezer forint a fizetése, aminek a harmadát a tartozásai miatt azonnal el is veszik. De feladni nem akarja. "Azt hiszem, korábban úgy gondoltam volna, hogy soha nem élnék túl egy ilyet. De amikor az ember benne van, akkor rájön, bármennyire is nehéz az élet, akkor sem adhatja fel. Most már végig csinálom."

A teljes riport a 24.hu-n olvasható.