tenisz;Nadal;Roland Garros;

2018-06-07 22:09:00

Nadal útban az újabb siker felé

A világelső Rafael Nadal négy szettben (4:6, 6:3, 6:2, 6:2) legyőzte az argentin Diego Schwartzmant a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében. A szerdán eső miatt félbeszakadt találkozó csütörtöki folytatásában a tízszeres bajnok spanyol sztár ellenállhatatlanul játszott, hatodszor is megverte a 170 centis dél-amerikait, és 11. elődöntőjére készülhet a Roland Garroson.

A 32 éves címvédő – aki 2015 óta először vesztett szettet Párizsban – 27. GS-elődöntőjébe jutott, ezzel megelőzte az örökranglista ötödik helyén Andre Agassit.

Leendő ellenfele, az argentin Juan Martín del Potro számára intő jel lehet, hogy amikor bejutott a négy közé, Nadal rendre megnyerte a salakos Grand Slam-tornát. A 29 esztendős Del Potro egy ugyancsak kétnapos meccsen az Australian Openen döntős horvát Marin Cilicet búcsúztatta, és 2009 óta először került elődöntőbe a Garroson. Ami a Nadal elleni mérlegét illeti, a mallorcai játékos 9–5-re vezet kettejük külön párharcában, az argentin teniszező legutóbb a 2009-es US Openen tudta megverni őt.

A hölgyeknél Simona Halep jutott elsőként a döntőbe. A világelső román játékos a csütörtöki elődöntőben a 2016-os bajnok spanyol Garbine Muguruzát győzte le két játszmában (6:1, 6:4).Halep – aki az idény első Grand Slam-tornáján, Melbourne-ben is finalista volt – pályafutása negyedik GS-döntőjére készülhet, nyernie még egyszer sem sikerült. Ellenfele a US Open tavalyi győztese, az amerikai Sloane Stephens lesz.