kézilabda;Szlovénia;

2018-06-11 07:51:00

Szenzációs Székely-védések Szlovéniában

Parázs hangulatú, durva szabálytalanságokban és látványos színészi alakításokban (főleg a hazaiak részéről) rendezett mérkőzésen nyert idegenben 29-24-re a magyar férfi kézilabda-válogatott Szlovénia ellen a világbajnoki selejtezős párharc első felvonásán. A dán játékvezetők a hazaiaknak összesen 18, a magyaroknak 26 perc kiállítást osztottak ki, mindkét magyar beálló - Bánhidi Bence az első, Sipos Ádám a második félidőben - piros lapot kapott, és a kizárás sorsára jutott.

A magyarokat azonban sem ez, sem a borzasztó balszerencsés kezdés nem törte meg: az első három hazai akció góllal zárult, míg a magyarok háromszor a kapufát találták el. Az első felvonást még a vendéglátók zárták előnnyel (14-13), a másodikban azonban a kapuba beállt Székely Márton vezérletével fantasztikusan védekeztek a magyarok. A csurgóiak kapusának a világbajnoki bronzérmes szlovénok tizenhárom percen át nem tudták akcióból bevenni a kapuját, ennyi idő alatt a magyar válogatott megnyugtató előnyre tett szert, és fantasztikus bravúrral 29-24-re győzött.

"Amennyi két percet elővettek a játékvezetők a zsebükből, mi annyi pluszt adtunk hozzá - mondta az NSO TV-nek Székely, a meccs egyik magyar hőse. - Óriásit küzdöttünk, és rengeteget segítettek szurkolóink, ők voltak a hetedik emberünk."

"Férfias mérkőzés volt, ők is odaütöttek, mi is odaütöttünk, senki sem maradt senkinek adósa" - emelte ki Lékai Máté, az együttes irányítója.

"Gyermeteg hibákat követtünk el, hiányzott belőlünk a koncentráció, megérdemeltük a vereséget. Mindig optimista vagyok, de higgyék el, nagyon nehéz feladat vár ránk a visszavágón - értékelt Veszelin Vujovics, a hazaiak montenegrói szakvezetője.

"Nagyon büszke vagyok a csapatra - hangsúlyozta Vranjes. - Hatvan percen keresztül harcoltunk, nagyon nehéz dolgunk volt, hiszen számos kétperces büntetést és két piros lapot is kaptunk, de Schuch Timuzsin és Székely Márton vezetésével nagyszerű volt a védekezésünk. Ha ilyen teljesítményt tudunk nyújtani hátul, akkor jó eredményre vagyunk képesek.

A visszavágót szerdán 19 órától rendezik Veszprémben.

Dánia és Németország csapata házigazdaként, Franciaország címvédőként automatikusan tagja a vb-mezőnynek, és kijutott már Spanyolország, Angola, Egyiptom, Tunézia, Bahrein, Katar, Szaúd-Arábia, a Koreai Köztársaság és Japán is. A kilenc európai párharc győztesén kívül még a Pánamerikai Bajnokság három dobogósa indulhat a tornán.