tenisz;Babos Tímea;Kristina Mladenovic;

2018-06-21 18:41:00

Elődöntőbe jutott Babos párosban

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó elődöntőbe jutott a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében – írja az MTI.

A magyar, francia egység a csütörtöki negyeddöntőben 1 óra 13 perc alatt győzte le a Vania King, Katarina Srebotnik kettőst.

Babosék az első szettben 5:4-es vezetésüket követően a mérkőzés első brékjével jutottak játszmaelőnyhöz. A második szettben az amerikai, szlovén páros az első szervajátékát elveszítette, de 0:3-ról egyenlíteni tudott. Kiegyenlített folytatást követően Babosék – hasonlóan az első szetthez – brékkel zárták le a játszmát, amely egyben a győzelmüket is jelentette.

A magyar teniszező és francia partnere a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (csehek, 4.)-Katie Boulter, Heather Watson (britek) összecsapás győztesével játszik az elődöntőben.

Eredmény, páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:4, 7:5