2018-07-01 08:07:00

Guardiola miatt Anglia lesz a világbajnok

A statisztika a Manchester City vezetőedzőjeként dolgozó szakember mellett szól.

Egyre többen gondolják úgy Angliában, hogy Josep Guardiola miatt a szigetország labdarúgó-válogatottja nyeri meg az oroszországi világbajnokságot. A sport1.de című honlap cikke szerint a statisztika mindenképpen a Manchester City vezetőedzőjeként dolgozó szakember mellett szól.

Guardiola 2010-ben a Barcelonával lett bajnok, pár héttel később a spanyol válogatott Hollandia legyőzésével a döntőben megnyerte a dél-afrikai vb-t. Négy évvel később Guardiola a Bayern Münchennel nyert bajnokságot és Német Kupát, majd a német válogatott hat müncheni játékossal a keretben elhódította Brazíliában a vb-címet.

A szakember ebben a szezonban a Manchester Cityvel szerezte meg a bajnoki aranyérmet, az oroszországi tornán négy City-futballista – John Stones, Kyle Walker, Fabian Delph és Raheem Sterling – tagja az angol válogatott keretének.

A szigetországiak a csoportkört a Tunézia és Panama elleni győzelmekkel, illetve a Belgiumtól elszenvedett vereséggel zárták, továbbjutásuk egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben. A vb góllövőlistáját Harry Kane vezeti öt találattal.

Anglia 1966-ban megnyerte a hazai rendezésű világbajnokságot, azóta sem Európa-bajnokságon, sem vb-n nem szerzett aranyérmet.