Horvátország;futball vb;Dánia;FOCI VB 2018;

2018-07-01 23:01:23

Büntetőpárbajban jutott tovább Horvátország

A dán kapus, Schmeichel hiába hárított büntetőt a hosszabbításban, majd kettőt még a párbajban is, ez kevésnek bizonyult.

Horvátország 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 3-2-re legyőzte vasárnap Dániát Nyizsnyij Novgorodban, így bejutott a legjobb nyolc közé az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Gyors gólváltással indult a vasárnapi mérkőzés, előbb a horvát, majd a dán kapu előtt alakult ki kavarodás, és abból találatot eredményező helyzet. Így még négy perc sem telt el, és már 1-1 volt az állás Mathias Jörgensen, illetve Mario Mandzukic jóvoltából.

A folytatásban inkább a horvátok irányítottak, de a fegyelmezetten védekező dánoknak ez a felállás teljesen megfelelt. További gól nem esett, következett a hosszabbítás, majd jöhettek a tizenegyesek, mivel Luka Modric a 116. percben kihagyott egy büntetőt. A mérkőzés végi párbajban öt kísérlet maradt ki, a horvátok három, a dánok két tizenegyest értékesítettek.

A horvátok a nap során korábban a spanyolokat ugyancsak büntetőpárbajban legyűrő oroszokkal játszanak szombaton Szocsiban az elődöntőbe jutásért.