google;

2018-07-04 21:19:42

Alakul az adatbotrány a Google-nál is

Lehet, hogy gyorsabb, ha a Google-fiókunkat használjuk regisztráció helyett, de egyáltalán nem biztos, hogy tudjuk is, ilyenkor kihez kerülnek az adataink.

A Cambridge Analytica botrányhoz hasonló történet körvonalazódik a Google háza táján. Elég egy pillanatra figyelmetlennek lenni és a legbiztonságosabbnak hitt jelszó sem akadályozza meg a külsős alkalmazásfejlesztőket, hogy hozzáférjenek egy-egy felhasználói profilhoz.  

Egyáltalán nem ritka, hogy a különféle webes szolgáltatások használatához külsős alkalmazásokat is igénybe vesz az ember. Az ilyen programok többsége nem igényel regisztrációt, így a sokszor frusztráló folyamatot el sem végezzük, helyette egy másik fiókunkat, például a Facebook-azonosítónkat adjuk meg a belépéshez.

Ez a megoldás más szolgáltatással, például a Gmaillel is működik. A The Wall Street Journal szerint viszont a társított alkalmazásokhoz tartozó engedélyekkel nem csupán számítógépek hanem alkalmazásfejlesztők is hozzáférhetnek a fiókhoz. És ezzel az ott tárolt összes levélhez, beleértve az elküldött, a beérkezett, de még a vázlatban lévő üzeneteket is.

A Google a The Verge vonatkozó kérdésére azt írta: ők csak megbízható fejlesztőkkel és cégekkel dolgoznak együtt, a pozícióra jelentkezőket folyamatosan szűrik, a nem megfelelőket (jelentsen ez bármit) pedig elutasítják. Azt ugyanakkor nem közölték, hány esetben történt ilyen.