Ferencváros;labdarúgás;Európa Liga-selejtező;

2018-07-13 09:54:24

A végén rontotta el az FTC

A Ferencváros labdarúgócsapata vezetett, végül 1-1-re végzett izraeli ellenfelével csütörtök este az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában lejátszott Üllői úti mérkőzésen.

Thomas Doll újoncokat avatott.

A Ferencváros német trénere csapata első 2018/2019-es szezonban lejátszott tétmérkőzésén máris a kezdőcsapatba jelölte a nyáron igazolt hét játékosa közül Abraham Frimpongot, Kjartan Finnbogassont és az előző szezon legjobb játékosának még kispesti színekben választott támadót, Davide Lanzafamét, további két új szerzemény a cserepadon kezdett. Csakúgy, mint a válogatott csatár, Böde Dániel.

A játékot a házigazda kezdte aktívabban, Varga Roland a 7. percben például kétszer is veszélyeztetett – előbbi esetben Enric Saborit csekély híján öngólt fejelt. Később a túloldalon Avi Rikan szánta el magát lövésre húsz méteren túlról, próbálkozása azonban Dibusz Dénes közbeavatkozása nélkül is elzúgott a felső léc fölött.

Miközben a pályán néhány kósza próbálkozástól eltekintve leginkább mezőnyjáték zajlott az első 45 percből hátralévő időben, a mérkőzésre kilátogató mintegy 14 ezer hazai néző minden előzetes aggodalom ellenére példásan, sértő megnyilvánulás nélkül buzdította a Ferencvárost. Kitartóan nagy hangerővel szurkolt a hazai B-közép és időnként az oldallelátó népe is, a kapu mögötti tábor legfeljebb kifütyülte az időt helyenként már az első játékrészben is húzó ellenfelet. Az izraeli csapatot elkísérő körülbelül 70 drukker mindeközben csendes szemlélője volt az eseményeknek, igaz, gólörömre kezdetben egyik oldalon sem volt ok: félidőre 0-0-lal vonultak a felek.

A térfélcserét követően ugyanaz a 11-11 labdarúgó folytatta, aki egy órával korábban kezdett, a hazaiak pedig a lila felszerelésben védő Predrag Rajkovic kezébe erőtlenül bólintó Lanzafame révén öttel a fordulás után majdnem megszerezték a vezetést. Noha kisvártatva hasonlóképpen tett a Maccabi játékosa, Avi Rikan is, aki a tizenhatos vonaláról célozva alig célzott Dibusz kapuja mellé, ami késett, nem múlott: a 61. minutumban Stefan Spirovski használta ki a Varga Roland beívelt szabadrúgása utáni kavarodást, előnyhöz juttatva a Ferencvárost! A kellemes nyári estén örömében azonmód félmeztelenre vetkőzött a Fradi-tábor nagyja, a továbbra is sportszerű hangulat érthetően csak fokozódott.

A hajrában is inkább a magyar együttes állt közelebb az újabb találathoz, ám a vége mégis 1-1 lett: Eliran Atar megpattanó lövése a hosszabbításban becsapta Dibuszt. Nagy esélyt szalasztott el a Ferencváros, amely jövő csütörtökön Netanyában szerepel a Maccabi vendégeként.