Ferencváros;Európa-liga;Bayer Leverkusen;

2023-03-09 21:05:00

Kétgólos hátrányba került a Ferencváros

A Bayer Leverkusen korai találata után mezőnyfölényben futballozott, a hajrában újabb gólt szerezve magabiztos előnnyel várhatja a Ferencváros elleni budapesti visszavágót.

Több mint kétezer szurkoló kísérte el Leverkusenbe a Ferencváros labdarúgócsapatát, amely az Európa-liga nyolcaddöntőjében vendégeskedett Németországban. Az autóval, valamint repülővel értekezők gond nélkül meg is érkeztek, a ferencvárosi szurkolók 14 vagonból álló különvonata azonban nem várt problémákkal szembesült. A szerelvény nem mehetett keresztül Ausztrián, ezért Budapestről Szlovákián és Csehországon át vezet az útja Németországba.

A legtöbbet a Bild napilap foglalkozott a Ferencváros szurkolóival a német médiumok közül. Mint a lap megállapította, a német rendőrség biztosra akart menni, emiatt állították meg a magyar szurkolókat szállító vonatot Bad Schandau állomáson, mert a lap állítása szerint „a Ferencváros szurkolói rendkívül erőszakosnak számítanak”. (A Bild egyúttal azt is megjegyezte, hogy a legnevesebb magyar futballszurkoló maga Orbán Viktor.) Összesen 500 szövetségi rendőr kutatott fegyverek, kábítószer, pirotechnikai eszközök után.

- mondta a regionális rendőrségi szóvivő a Bildnek. Három büntetőjogi, illetve közigazgatási szabálysértés miatt emeltek vádat. A különvonat péntek reggel 7 óra körül Bad Schandau-n keresztül megy vissza Magyarországra. „Ekkor azonban kevesebb erőnk lesz szolgálatban" - közölte a szövetségi rendőrség.

„A folyamatos megkeresések hatására valamit sikerült gyorsítani az ellenőrzésen, de ez így is több mint másfél órát igénybe vett” – jelentette ki Szijjártó Péter külügyminiszter, aki a magyar szurkolók biztonságát szavatolva Berlinből, Stuttgartból, Düsseldorfból és Münchenből hét konzult rendelt Leverkusenbe. A konzulok a vasútállomáson várták a késésben lévő szurkolókat, akik 17 óra magasságában meg is érkeztek, így időben odaértek a meccs kezdetére.

A mintegy 30 ezer néző befogadására képes Bay Arenában bőven maradtak üres székek, a német szurkolókat kevéssé csigázta fel a magyar bajnok vendégszereplése. Pedig nem kellett sokat várni az első gólra: a 9. perc végén Kerem Demirbay 17 méterről bombázott az FTC kapujába (1-0). A folytatásban sem változott a meccs képe, a magyar bajnok alig-alig tudta kihozni a labdát saját térfeléről, ellenben a gyógyszergyáriak fölénye inkább meddő volt. A 26. percben az első vendég lehetőségből egyből gól születhetett volna: Vécsei ugratta ki Zachariassent, aki átemelte a kapust, de a labda a felső kapufáról kifelé pattant. Vérszemet kapott a magyar csapat: Botka átlövése nem sokkal tévesztett célt. A folytatásban valamelyest kiegyenlítettebben alakult a játék, újabb érdemi lehetőségeket viszont már nem jegyezhettünk fel az első játékrészben.

A térfélcsere után sem változott érdemben a meccs képe, a németek nagyságrendileg kétszer annyi ideig birtokolták a labdát, a Ferencváros viszont fegyelmezetten védekezett. A 75. percben Botka kapott sárgát, emiatt pedig nem léphet pályára a visszavágón. A 86. percben aztán feljegyezhettük az első lehetőséget a második félidőben: Hlozek távoli szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanót pedig Tapsoba bólintotta a hálóba (2-0). A végjátékban Zachariassen még egy komoly lehetőséget elpackázott, így a gyógyszergyáriak magabiztos, kétgólos előnnyel készülhetnek a jövő csütörtöki, budapesti visszavágóra.