háború;béke;hadiipar;honvédelem napja;készülődés;Szalay-Bobrovniczky Kristóf;

A békepárti Szalay-Bobrovniczky Kristóf ismertette, miként áll át hadipari működésre Magyarország

Hat nagyvárosunkban üzemek, gyárak sora már ontja a nehéz- és könnyű fegyvereket, a lőszereket, a tárca már építi a tartalékos területvédelmi hálózatot.

Zalaegerszegen készülnek a Lynx harckocsik, Kiskunfélegyházán kézifegyvereket gyártanak, Gyulán az Airbus helikopterek alkatrészei készülnek, Várpalotán lőszergyár épül, Kaposváron a Gidrán harcjármű integrációja folyik, az alapjárművet pedig hamarosan Győrben gyárthatják majd. Új légi, új szállító- és helikopterflottát, új légvédelmet és drónképességet építenek, újra van önjáró tüzérség és harckocsipark, országszerte megkezdődik a területvédelmi tartalékos rendszer kiépítése és a Magyar Honvédség ellátja feladatait a nemzetközi missziókban – sorolta Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Honvédelmi Minisztérium honvédelem napi ünnepségén azt a hatalmas hazai „védelmiipari” fejlesztést, amely szerinte szinte a semmiből jöttek létre.

A tárcavezető szerint ők egy high-tech haderőt építenek, a katonaság fejlesztése történelmi léptékű, a honvédelmi költségvetés meghaladta a GDP 2 százalékát. – „Még sok a tennivaló, komoly erőfeszítéseket kell tenni azért, hogy felkészüljünk mindarra, ami ilyen háborús időkben előadódhat, és képesnek kell lennünk minden kihívásra megfelelő választ adni.

Minél inkább elmérgesednek a dolgok a szomszédban folyó háborúban és a brüsszeli tárgyalóasztaloknál, annál több arányérzékre, nyugalomra, józan belátásra és erőre van szükségünk. A békéhez erő kell”

– hangoztatta a minisztérium épületében, budai Várban, amely állítása szerint „a magyar szuverenitás jelképe”.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf egészen az államalapításig, hosszú körmondatban vezette vissza a magyarok „hatalmas katonai eredményeit”, például – Szent István ezeréves államát, amelynek katonahősei teljesítményükkel lehetővé tették, hogy győzelmeken és vereségeken át megmaradhassunk ezen a geostratégiai szempontból nehéz fekvésű földdarabon, hatalmas birodalmak szorításában, és ott van a modern nemzet születésekor létrejövő magyar honvédség is, amely azóta békében és háborúban, elnyomásban és szabadságunk idején mindig a nemzet szolgálatában állt.

A békepárti Orbán-kormány békepárti minisztere egy kicsit magát a békepártiságot is korholta: „A pacifizmus – miután leépítette a szabad világ hadseregeit, jelentősen meggyengítette a szabad világot védelmező hadseregek hadrafoghatóságát – megrendítette az őket támogató hadiipart, és mindenekelőtt a fegyvert tartó emberek lelkét. Most egy olyan háborúba akarja kötelező erővel belevinni a nyugati világot, amely nemcsak nem a mi háborúnk, hanem egy fölösleges, a tárgyalóasztaloknál megoldandó konfliktus lett volna.”