Olaszország;Albánia;futball-Eb 2024;

Az Európa-bajnokságok történetének leggyorsabb gólja után fordítottak és győztek a címvédő olaszok

Az albán válogatott hatalmas meglepetéssel indította a második Európa-bajnoki szereplését.

Hatalmas meglepetéssel kezdődött a németországi Európa-bajnokság egyik legsimábbnak ígérkező mérkőzése, amikor a Bajrami már a 23. másodpercben előnyhöz juttatta a csak légiósokkal kiálló albánokat a címvédő olasz válogatottal szemben. Az albán játékos elrontott olasz bedobásra Bajrami csapott le a 16-osnál, majd a jobb oldalról kilőtte a rövid felső sarkot (0-1). Ez volt az Eb-történelem leggyorsabb gólja, a csúcsot 2004 óta az orosz Dmitrij Kiricsenko tartotta 67 másodperccel.

Luciano Spalletti olasz szövetségi kapitány együttese gyorsan összeszedte magát, és negyedóra alatt fordított. Először a 11. percben egy kis szögletet követően Pellegrini beadását Bastoni két méterről fejelte a kapu közepébe (1-1), aztán öt perccel később egy kipattanó labdát Barella 17 méterről, kapásból félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott (2-1).

A folytatásban maradt a címvédő squadra azzurra nyomasztó fölénye, Frattesi a kapufát találta el, a túloldalon a brazil Sylvinho albán játékosainak ellentámadásai alig jutottak túl a felezővonalon.

A II. félidőre kissé visszaesett az iram, de a 11. Európa-bajnokságukon szereplő olaszok továbbra is kézben tartották a meccset. A második játékrész derekától a kékek többnyire csak labdatartásra törekedtek, ekkor már elvétve akadtak támadások, a második hasonló megméretésükön részt vevő albánok pedig teljesen veszélytelen volt a kapura. Ezzel együtt a hajrában összejöhetett volna nekik az egyenlítés, de Donnarumma remek védéssel megmentette együttesét a góltól.

A második körben, szerdán az albánok a nyitókörben szintén alulmaradt horvátokkal csapnak össze, csütörtökön pedig az olaszok a spanyolokkal vívják a B csoport rangadóját.