Grúzia;Törökország;futball-Eb 2024;

Bombagól, ajtó-ablak: Törökország 3-1-re verte Grúziát

Kemény, lüktető kis meccs a 2024-es futball-Európa-bajnokság F csoportjában.

A török válogatott 3-1-re legyőzte az Eb-újonc Grúzia csapatát a németországi Európa-bajnokság csoportkörének keddi játéknapján, az F csoport nyitányán.

A mérkőzés első félidejében lüktető volt a játék, a gólváltás mellett mindkét együttes előtt több nagy helyzet is adódott: a török kapusnak ziccert kellett védenie, míg csapattársai elöl egy kapufát és egy lesgólt is lőttek. Az első gólt a törökök szerezték a 25. percben, amikor egy rövid felszabadítás után Müldür 16 méterről, jobb külsővel kapásból lőtte ki a rövid felső sarkot (1-0). A grúz válaszra 7 percet kellett várni, a játék 32. percében Kocsorasvili cselezgetett a jobb oldalon, a laposan az öt és feles sarkához passzolt labdáját pedig Mikautadze lőtte laposan a rövid alsó sarokba (1-1).

A fordulás után is jobbára a törököknél volt a labda, ők diktálták a mérkőzést magas tempóját, Güler révén újabb bombagóllal ismét előnybe kerültek. A török játékos a  a jobb szélről befelé húzott, majd mintegy 25 méterről csodálatosan lőtte ki ballal a hosszú felső sarkot (2-1). Ezután a grúzok kontráiban is benne volt a gólveszély, egy ilyen végén Kocsorasvili a felső lécet találta telibe, majd a hajrában többször is egyenlíthetett volna a torna egyetlen újonca, ám játékosai minden lehetőséget elvétettek, a törökök pedig az utolsó másodpercekben üres kapuba lőtt góllal büntettek. Ekkor, a 97. percben Mamardasvili kapus is előrement, így amikor a törökök labdát szereztek és indítottak, Aktürkoglunak húsz méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát (3-1).