Csehország;Portugália;F csoport;futball-Eb 2024;

A csehek egy szép góllal vezettek, aztán a portugálok benyomták őket, fordítottak és nyertek

Egy hosszabbításban szerzett góllal Portugália 2-1-re legyőzte Csehországot kedden a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság csoportkörében.

Cristiano Ronaldo a hatodik kontinenstornáján lépett pályán és a 26. Eb-meccsét játszotta - mindkettővel rekorder -, Pepe pedig 41 évesen és 113 naposan Király Gábort megelőzve a legidősebb játékos lett az Európa-bajnokságok történetében.

Gyakorlatilag végigtámadta az esős első félidőt a portugál válogatott, amely ezzel együtt nem tudott nagy helyzeteket kialakítani. A cseheknél keveset volt ugyan a labda, de szervezetten védekeztek és nem hibáztak a kapujuk előtt. Amikor viszont feljebb tudtak lépni, kiderült, hogy nem igazán sikerül nekik támadást végigvinni a pályán, mert pontatlanul passzoltak. A portugálok időnként azzal nehezítették meg a saját helyzetüket, hogy teljesen beszorították a cseheket, így nem találtak üres területeket. Hiába futballoztak nagy mezőnyfölényben és töltöttek sok időt a csehek tizenhatosa környékén, Stanek kapusnak nem sok dolga akadt.

A szünet után negyed óráig nem történt érdemi változás, továbbra is zuhogott az eső, a portugálok pedig meddő fölényben voltak ellenfelük kapujának előterében. Aztán két csere után a csehek az első helyzetükből vezetést szereztek egy szép távoli lövéssel, pár perccel később pedig öngóllal egyenlítettek a portugálok. A 62. percben egy bal oldali beadásnál tisztáztak a portugálok, de aztán jobbról került a labda Provod elé, aki kapásból, 22 méterről tekert a kapu jobb oldalába (0-1). Hét perccel később is született cseh találat, csak öngólként a túloldalon, amikor egy ívelés után Nuno Mendes fejelte le középre a labdát, amelyet a cseh kapus a csapattársa, Hranac lábára ütött, onnan pedig a kapuba pattant (1-1).

A csehek nem adták fel a biztos védekezést, de már többet támadtak. A portugáloktól a hajrában Diogo Jota közelről a kapuba fejelt, miután Ronaldo fejese után a labda a kapufáról kipattant, de utóbbi lesen állt, így a gól nem volt érvényes. A győzelem ennek ellenére összejött nekik, mert a ráadásban Francisco Conceicao közelről érvényes találatot szerzett. 92. perc: Neto passzolta középre a labdát, a védők nem tudtak felszabadítani, a két perccel korábban beállt Francisco Conceicao pedig közelről a kapuba lőtt (2-1).