ellenzék;tisztújítás;Momentum Mozgalom;Fekete-Győr András;Tompos Márton;

Fekete-Győr András a legesélyesebb elnökjelölt a Momentumban egy belső közvéleménykutatás szerint

Ellenben az ellenzéki szavazók jelentős hányada szerint egy bukott politikus, aki már több alkalommal is lejáratta a Momentumot. 

Donáth Anna a legismertebb és a legnépszerűbb, így a legesélyesebb is a Momentum elnöki posztjára, kár, hogy nem indul újra - ez a rezüméje annak a belső közvéleménykutatásnak ami június 20-24. között készült és ejuttott a hvg.hu-hoz. Ez vizsgálta többek közt a vasárnapi tisztújításon induló két elnökjelölt, Fekete-Győr András és Tompos Márton esélyeit. 

A pártban azért kell új vezetőt választani, mivel a június kilencedikei meglehetősen kudarcos választásokat követően a párt addigi elnöke, Donáth Anna lemondott az elnöki posztról. A pártnak egyetlen képviselőt sem sikerült az Európai Parlamentbe küldeni, s a Fővárosi Közgyűlésbe ugyancsak nem jutottak be.

A már említett közvélemény-kutatás nem csak az ellenzék egyéb szereplőire kérdezett rá, de felmérte a Momentum Mozgalom politikusainak ismertségét, népszerűségét is. Ez utóbbit egy tizes skálán értékelték. 12 százaléknyian vannak azok, akik nagyon kedvelik Fekete-Győr Andrást, Tompos Márton esetében ez az érték 5 százalék. Jó értékelést - 9-es, 8-as, 7-es, és 6-os értékelést - Fekete Győr András 28 százaléktól kapott, Tompos Márton azonban nyolc százalékkal kevesebbet, húsz százalékot. Ám az ő elutasítottsága kisebb: a megkérdezettek mindössze négy százaléka „nagyon nem kedveli”, ellentétben Fekete-Győr Andrással, aki esetében ez 9 százalék. 

Ugyanakkor ellene szólnak a korábbi elnöknek, hogy a felmérés szerint az ellenzéki szavazók 36 százaléka úgy látja, „bukott politikus”, 39 százalékuk szerint már több alkalommal is lejáratta a Momentumot. 

Az egyébként nem derül ki, hogy mely cég végezte a kutatást. Lapunk minapi cikkében hosszasan foglalkoztunk az ellenzéki párttal, amelynek soraiban polgárháborús viszonyok alakultak ki. Ennek legfőbb okaként forrásaink a visszatérni készülő Fekete-Győr meglehetősen agresszív kampányát jelölték meg, ami az eddigi „frontpolitikusokat” is szembefordította a Tompos elnökségét támogatókkal.