Sport

Lionel Messi átírta Gerd Müller rekordját

Népszava-információ|2012. dec 11. 06:51
[A+ A-]
Jelzőkből évekkel ezelőtt kifogyott a sportsajtó Lionel Messi kapcsán, úgyhogy rögzítsük a tényeket: a Barcelona argentin támadója vasárnap késő este 2-1-es győzelemhez segítette csapatát Sevillában, mindkét találatot ő jegyezte a Betis ellen, ezzel pedig megdöntötte Gerd Müller 1972 óta fönnálló rekordját.
A német nemzeti bombázó egy naptári évben 85 találatig jutott akkor, Messi pedig 86-nál jár most, s ha edzője is úgy akarja, még háromszor pályára léphet 2012-ben. Messinek volt már néhány jó éve, de olyan, mint az idei, még egy sem. 66 meccsen lépett pályára (Müllernek 60 kellett a csúcshoz), 12-szer köszönt be az ellenfelek kapujába az argentin válogatott mezében, 74-szer a Barcelonáéban. Találatainak nagy része a bajnokságban esett (54), de eredményes volt az összes többi sorozatban is, a Bajnokok Ligájában 11-ig, a Spanyol Kupában háromig, a Szuperkupában kettőig jutott. Volt egy olyan mérkőzése, amikor mesterötöst ért el (a Bayer Leverkusen elleni 7-1 alkalmával a BL-nyolcaddöntős visszavágón), kétszer hintett négyet, hatszor triplázott, és ami nagyon kemény, hogy jóval többször duplázott (20-szor), mint ahányszor egygólos partit abszolvált (15). Legtermékenyebb hava a március volt (13), s kétszer is eljutott 10-ig (február, október). A katalán együttes ez évi góljainak több mint felét vállalta magára (52 %), s meccsenként 1,3-as gólátlaggal várja a folytatást. Müller 1,41-gyel zárt, szóval azért még Messinek is van hova fejlődnie...

"Természetesen örülök a rekordnak, de annak jóval inkább, hogy újfent sikerült begyűjtetnünk a három pontot, így tartani tudtuk előnyünket az üldözőinkkel szemben" - nyilatkozta Messi a meccs után. Mi tagadás, a katalánoknak jókora szerencsére is szükségük volt a győzelem megszerzéséhez, noha a 25. percben már 2-0-ra vezettek. Ám a fordulás után a hazaiak szépítettek, majd beszorították a vendégeket, akiket háromszor is a kapufa mentett meg a góltól. Messi a parti után elárulta azt is, hogy ő bizony Iniestának adná az Aranylabdát, s kétségtelen, a középpályás megint pazarul futballozott.

Na, azért nem annyira, mint Falcao. Az Atlético kolumbiai támadója öt gólt vállalt a Deportivo elleni 6-0-s sikerből. A fővárosi egylet őrzi előnyét a királyi gárda előtt, ráadásul Falcao megelőzte Cristiano Ronaldót a góllövőlistán, ami most így fest: 1. Messi 23 gól, 2. Falcao 16, 3. C. Ronaldo 13. A Primera Divisón élmezőnye 15 kör elteltével pedig ekként mutat: 1. Barcelona 43, 2. Atlético 37, 3. Real Madrid 32, 4. Málaga 25 (23-10), 5. Betis 25 (24-26). A hét közepén kupafordulót tartanak Spanyolországban, a hét végén pedig csúcsrangadót rendeznek: az Atlético látogat Barcelonába.

Inter: két gól, második hely

Szintén vasárnap este rendezték az Internazionale-Napoli csúcsrangadót az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának zárásaként. A parti arról volt hivatott döntetni, hogy a felek közül melyik válik a címvédő, egyúttal listavezető Juventus első számú üldözőjévé. Az Inter az első félidő elején (8. perc: Guarín), majd a végén (39.: Diego Milito) szerzett gólokkal otthon tartotta a három pontot, mivel a déliek a második félidőben csak szépíteni tudtak (54.: Cavani). A kék-feketék így megelőzték a Napolit. Az élmezőny: 1. Juve 38 pont, 2. Inter 34, 3. Napoli 33, 4. Roma 29 (38-26), 5. Fiorentina 29 (29-18).