Fehérvári folytatás

Népszava|2017. júl 5. 05:52, frissítve: 2017. júl 5. 12:34
[A+ A-]

Scepovic mindkét meccsen betalált a máltai kapuba FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR

A hazai 2-0-ás siker után a visszavágón 3-3-ra végzett a Videoton a máltai Balzan vendégeként, és ezzel 5-3-as összesítéssel bejutott a labdarúgó Európa-liga második selejtező-fordulójába.

A szerdai sajtótájékoztatón mindkét szakvezető saját csapata 3-0-ás sikerét ígérte, negyed óra alatt kiderült, hogy erre egyik csapatnak sem lesz lehetősége. A találkozó elején a máltaiak ráijesztettek a Videotonra, hiszen már a harmadik percben vezettek Kaljevic találatával, a gól azonban felébresztette a magyar bajnokság ezüstérmesét, amely nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, és átvette az irányítást. Géresi a 15. percben egyenlített, Scepovic 23. percben született találata után pedig megnyugodhattak a fehérváriak, hiszen attól nem kellett tartani, hogy öt gólt szerez a Balzan. A második felvonás 56. percében Effiong révén egyenlítettek a hazaiak (2-2). A hajrában újabb gólváltás következett, Juhász Roland a 80. percben ismét előnyhöz juttatta a magyarokat (2-3), ám az Effiong buktatásáért megítélt tizenegyesből Kaljevic a 86. percben egyenlített, és beállította a 3-3-as végeredményt. A fehérváriak nem játszottak jól, de teljesítményük ahhoz elég volt, hogy ne fenyegesse veszély a továbbjutásukat a szerény képességű ellenféllel szemben.

„Nyernünk kellett volna – mondta a lefújás után az M4 Sportnak a születésnapját a meccs napján ünneplő Juhász Roland, a fehérváriak csapatkapitánya. - Több a negatívum, mint a pozitívum a mai mérkőzésen, nem emlékszem, mikor kaptunk utoljára három gólt egy találkozón. A máltai találatokat egyéni hibák előzték meg, az első hazai gólnál hibáztam, örülök, hogy sikerült betalálnom a máltaiak kapujába. A 78. percben a fejesemet bent láttam, de ennek már nincs jelentősége. A következő körben mindegy, kivel találkozunk, de mindenképpen előre kell lépnünk, ha továbbra is versenyben akarunk maradni.”

A Videoton jövő csütörtökön a második kvalifikációs körben a feröeri Tórshavn és az észt Nomme Kalju párharcának győztesével találkoznak. Az első meccset otthon az észtek 2-1-re nyerték, a visszavágót most csütörtökön rendezik.

A másik két magyar csapat csütörtökön lép pályára: a ferencvárosiak a hazai 2-0 után a lett Jelgavához látogatnak, a Vasas az idegenben elszenvedett 4-3-as vereséget követően fogadja az izraeli Beitar Jerusalem együttesét.