Előző
Következő
új cikk

Választás 2018

A demokratikus oldal legesélyesebb jelöltjei - szerintünk

nepszava.hu|2018. márc 30. 14:34, frissítve: 2018. ápr 1. 10:43
[A+ A-]

Soha nem volt még ilyen képlékeny a választási helyzet egy héttel a választások előtt: bármelyik ellenzéki párt jelöltje visszaléphet rajtaütésszerűen - és megjósolhatatlan, hogy kinek a javára. A Jobbik elvileg egyetlen választókerületben sem hátrál, de akadnak placcok, ahol nem kampányol és szinte félreáll. Az LMP sem léptet országosan vissza senkit, de politikusai közül többen magasról tesznek a központi határozatra. Az MSZP és a DK egymás szövetségesei, de akadnak választókerületek, ahol szimpatizánsaik más párt jelöltjét támogatják. A Népszava is megpróbálta összeszedni, hol kire érdemes voksolni, azaz hol ki a Fidesz kihívója - függetlenül attól, hogy melyik párt jelöltje, vagy éppen független. Lapunk egyetlen dologban nem ismert kompromisszumot: szociáldemokrata orgánum lévén csakis a demokratikus pártok jelöltjeiből szemezgetett, így jobbikos politikust senki ne keressen a listán.

Technikai megjegyzés: mivel a különszám - a megjelenés okán a március 19-éig elkészült kutatásokra és elemzésekre tudott támaszkodni, az esetleges újabb felmérésekben már más jelöltek tűnhetnek befutónak. Úgyhogy lapunk a friss eredmények jegyében korrigálja a listát.

Baranya 01. Pécs Dr. Mellár Tamás – független
Baranya 02. Pécs Hohn Krisztina – LMP
Baranya 03. Mohács Bosnyák András – LMP
Baranya 04. Szigetvár Dr. Vass Péter – MSZP

Bács-Kiskun 01. Kecskemét Vágó Gábor - LMP
Bács-Kiskun 02. Kecskemét Király József – MSZP
Bács-Kiskun 03. Kalocsa dr. Angeli Gabriella – MSZP
Bács-Kiskun 04. Kiskunfélegyháza Horváth Tamás – MSZP
Bács-Kiskun 05. Kiskunhalas Molnár László – DK
Bács-Kiskun 06. Baja Hajdú Miklós – MSZP

Békés 01. Békéscsaba Nagy-Huszein Tibor – DK
Békés 02. Békés Dr. Kondé Gábor – DK
Békés 03. Gyula Pluhár László – MSZP
Békés 04. Orosháza Füvesi Sándor – MSZP

Borsod-Abaúj-Zemplén 01. Miskolc Debreczeni József – DK
Borsod-Abaúj-Zemplén 02. Miskolc dr. Varga László – MSZP
Borsod-Abaúj-Zemplén 03. Ózd Varga Gergő – DK
Borsod-Abaúj-Zemplén 04. Kazincbarcika Gúr Nándor – MSZP
Borsod-Abaúj-Zemplén 05. Sátoraljaújhely Zaveczki Tibor – DK
Borsod-Abaúj-Zemplén 06. Tiszaújváros Pap Zsolt – MSZP
Borsod-Abaúj-Zemplén 07. Mezőkövesd Kormos Anna – MSZP

Budapest 01. V. kerület Váradiné Naszályi Márta – MSZP
Budapest 02. XI. kerület Gy. Németh Erzsébet - DK
Budapest 03. XII. kerület Bauer Tamás – DK
Budapest 04. II. kerület Ungár Péter – LMP
Budapest 05. VII. kerület dr. Oláh Lajos – DK
Budapest 06. VIII. kerület Ara-Kovács Attila – DK
Budapest 07. XIII. kerület Hiszékeny Dezső – MSZP
Budapest 08. XIV. kerület Tóth Csaba János – MSZP
Budapest 09. X. kerület Burány Sándor – MSZP
Budapest 10. III. kerület Szabó Tímea – MSZP
Budapest 11. IV. kerület Varjú László – DK
Budapest 12. XV. kerület Hajdu László – DK
Budapest 13. XVI. kerület Nemes Gábor – DK
Budapest 14. XVII. kerület Lukoczki Károly – MSZP
Budapest 15. XVIII. kerület Kunhalmi Ágnes – MSZP
Budapest 16. XX. kerület Dr. Hiller István – MSZP
Budapest 17. XXI. kerület Bangóné Borbély Ildikó – MSZP
Budapest 18. XXII. kerület Molnár Gyula – MSZP

Csongrád 01. Szeged Szabó Sándor – MSZP
Csongrád 02. Szeged Joób Márton – MSZP
Csongrád 03. Szentes dr. Eörsi Mátyás – DK
Csongrád 04. Hódmezővásárhely Rója István – MSZP

Fejér 01. Székesfehérvár Ráczné Földi Judit – DK
Fejér 02. Székesfehérvár Horváth András – MSZP
Fejér 03. Bicske Szilágyi László – MSZP
Fejér 04. Dunaújváros Mezei Zsolt – DK
Fejér 05. Sárbogárd Szilveszterné Nyúli Ilona – DK

Győr-Moson-Sopron 01. Győr Glázer Tímea – DK
Győr-Moson-Sopron 02. Győr Greguss András – MSZP
Győr-Moson-Sopron 03. Csorna Szabó Zoltán – DK
Győr-Moson-Sopron 04. Sopron Póczik Roland – MSZP
Győr-Moson-Sopron 05. Mosonmagyaróvár Bogyai Zsolt – MSZP

Hajdú-Bihar 01. Debrecen Dr. Gurmai Zita – MSZP
Hajdú-Bihar 02. Debrecen Varga Zoltán – DK
Hajdú-Bihar 03. Debrecen Káposznyák István – DK
Hajdú-Bihar 04. Berettyóújfalu Lencsésné Gál Mária Éva – MSZP
Hajdú-Bihar 05. Hajdúszoboszló Dede Tamás – MSZP
Hajdú-Bihar 06. Hajdúböszörmény Csige Tamás – MSZP

Heves 01. Eger Kertészné Kormos Noémi – DK
Heves 02. Gyöngyös Orosz Bálint – MSZP
Heves 03. Hatvan Tóth Norbert – MSZP

Jász-Nagykun-Szolnok 01. Szolnok Györfi Mihály – MSZP
Jász-Nagykun-Szolnok 02. Jászberény Dr. Gedei József – DK
Jász-Nagykun-Szolnok 03. Karcag Bodó Jánosné – DK
Jász-Nagykun-Szolnok 04. Törökszentmiklós Rózsa Endre – MSZP

Komárom-Esztergom 01. Tatabánya Fekete Miklós – MSZP
Komárom-Esztergom 02. Esztergom dr. Vadai Ágnes – DK
Komárom-Esztergom 03. Komárom Sólyom Jöran – MSZP

Nógrád 01. Salgótarján Dömsödi Gábor – LMP
Nógrád 02. Balassagyarmat Csukáné Szerémy Andrea – MSZP

Pest 01. Érd Csőzik László – MSZP
Pest 02. Budakeszi Szél Bernadett – LMP
Pest 03. Szentendre Király Miklós – DK
Pest 04. Vác Matkovich Ilona – LMP
Pest 05. Dunakeszi Rónai Sándor – DK
Pest 06. Gödöllő Lengyel Szílvia – LMP
Pest 07. Vecsés Nyeste Andrea – DK
Pest 08. Szigetszentmiklós Stefanik Zsolt – MSZP
Pest 09. Nagykáta Török Zsolt – MSZP
Pest 10. Monor Torzsa Sándor – MSZP
Pest 11. Dabas Kücsön Sándor – MSZP
Pest 12. Cegléd dr. Szüdi János – DK

Somogy 01. Kaposvár dr. László Imre – DK
Somogy 02. Barcs Remes Gábor – DK
Somogy 03. Marcali dr. Mészáros Géza József – MSZP
Somogy 04. Siófok Magyar György – MSZP

Szabolcs-Szatmár-Bereg 01. Nyíregyháza Csabai Lászlóné – MSZP
Szabolcs-Szatmár-Bereg 02. Nyíregyháza Dr. Helmeczy László – DK
Szabolcs-Szatmár-Bereg 03. Kisvárda Rákóczi Dénesné – DK
Szabolcs-Szatmár-Bereg 04. Vásárosnamény Bihari Miklós – MSZP
Szabolcs-Szatmár-Bereg 05. Mátészalka Csomáliné Rácz Erika – DK
Szabolcs-Szatmár-Bereg 06. Nyírbátor Veres János – MSZP

Tolna 01. Szekszárd Dr. Harangozó Tamás – MSZP
Tolna 02. Dombóvár Gecséné Slárku Szilvia – DK
Tolna 03. Paks Heringes Anita – MSZP

Vas 01. Szombathely dr. Nemény András – MSZP
Vas 02. Sárvár Horváth Attila – MSZP
Vas 03. Körmend Balogh Tibor – DK

Veszprém 01. Veszprém Kész Zoltán – független
Veszprém 02. Balatonfüred Deák Istvánné – DK
Veszprém 03. Tapolca Kárpáti Lajos – MSZP
Veszprém 04. Pápa Gőgös Zoltán – MSZP

Zala 01. Zalaegerszeg Góra Balázs – MSZP
Zala 02. Keszthely Kovács Viktória – DK
Zala 03. Nagykanizsa Horváth Jácint - DK

(A lista a Publicus Intézet felmérésén alapul, és a március 19-én érvényes állapotot tükrözi.)

Lájkoljon minket a Facebook-on is!