világbajnokság;női kézilabda;Görbicz Anita;

2013-12-14 06:56:00

Görbicz Anita lett a tragikus hős

Valahogy az az ember érzése a szerbiai női kézilabda-világbajnokság csoportküzdelmei után, hogyha egy meccs 40 percig tartana, senki le nem tudná győzni a magyar válogatottat. Ám egy meccs 60 perces.

Úgy tűnik, Görbicz Anitáék számára az idén a vb előtt lejátszott három (!) válogatott mérkőzés nem elég arra, hogy a tavalyi Eb-hez hasonló teljesítményre legyen képes. Jól látható, a magyarok erőnléte - finoman fogalmazva is - hagy némi kívánnivalót maga után, mert mi más lehet annak a fő oka, hogy a két legnagyobb rivális ellen egyaránt a 41-42. percben ereszt le a gárda. Mindenesetre a románok elleni megcsodált első félidőt nemcsak megismételte, hanem Görbicz Anita vezetésével - 9 lövésből nyolc gól - felül is múlta a németek ellen, ám már ekkor figyelmeztető volt, hogy 16-13-as vezetésnél "miénk" volt az utolsó támadás lehetősége, ám ahelyett, hogy négyre nőtt volna az előny, eladtuk a labdát, és a németeknek tíz másodperc elég volt a gólhoz. Négy helyett kettő, azaz 17-13 helyett 16-14 a magyar előny a szünetben.
A második félidőben aztán a 41. percig minden rendben volt, 21-19-nél még pár perc pihenőt Görbicz is kapott Hajdu János szövetségi kapitánytól. Ekkor úgy tűnt, hogy…

Aztán szétesett a magyar csapat mind védekezésben, mind támadásban, és az utolsó negyedórában összesen öt gólra volt képes.
Még így is elérhető lett volna a döntetlent, ám a tucat gólt lövő Görbicz a pillanatokkal a vége előtt kihagyta a büntetőjét. Jutalomjáték helyett tragédia - mondhatnánk, ám legyünk pozitívak: a magyar válogatott az erejét az egyenes kieséses szakaszra tartogatja…
"Az első félidőben a vb talán legjobb játékát produkáltuk, komplex volt a védekezésünk, volt dinamika a lerohanásainkban, támadásainkban. A második félidő utolsó tizenöt percére azonban lelassultunk, a védelmünket jobban szétszedték. Hogy erőnléti gondjaink lennének? Próbáltunk forgatni, de nem szétcserélni a csapatot. Az biztos, néhány játékosnak jobban be kell osztania az erejét" - értékelt a találkozót követően Siti Bea, a válogatott másodedzője.