FHB;Takarékbank;

2014-02-08 06:24:00

Az FHB bevásárol a TakarékBankba?

A takarékszövetkezetek meghatározó többségével bíró jelentkező tett egyedüliként ajánlatot a TakarékBank állami tulajdonrészére a február 6-ai határidőig. Ugyanezen a napon az FHB a Budapesti Értéktőzsde internetes oldalán közzétett közleményében jelentette be, hogy a Magyar Takarék Befektetési és Vagyonkezelő Zrt. közgyűlésén elhatározott alaptőke-emeléssel, névértéken 252 millió forintos február 3-ai befizetés teljesítésével 25 százalékos közvetlen részesedést szerzett a társaságban. 

Az FHB közleménye szerint a Magyar Takarék többségi tulajdonosai magyarországi szövetkezeti hitelintézetek. A nol.hu értesülése szerint a TakarékBankból felkínált tulajdonrészre a Magyar Takarék pályázik. Az e-cégjegyzés.hu-n közölt cégbírósági adatok szerint a Magyar Takarékot tavaly májusban jegyezte be a cégbíróság, ám akkor még Alpendorf Management Zrt.-nek hívták, a társaságot.

A céget idén januárban vásárolta meg Vida József, a Szentgál és Vidéke Takarékszövetkezet elnök-ügyvezetője, a cég nevét ekkor változtatták meg Magyar Takarékra. A Magyar Takarék törzstőkéje ötmillió forint, az idén február 2-ai állapot szerint Vida az egyedüli részvényes. A cégnek honlapja nincs, csak egy "gmail.com"-os, az Alpendorf-ra utaló e-mail címe van és a vezetőségében az FHB képviselteti magát.

Tegnap az MFB és a Magyar Posta közös értékesítési bizottsága mindössze arról tájékoztatta az MTI-t, hogy egyedüliként egy, a takarékszövetkezetek meghatározó többségével bíró jelentkező tett ajánlatot a Takarékbank állami tulajdonrészére. A pályázati tájékoztató első részét három jelentkező vette át, közülük kettő fizette be az ajánlati biztosítékot és vette át a teljes pályázati tájékoztatót, s végül csak egy tett ajánlatot, ám, hogy ki, azt nem árulták el az állami vállalatok. A tájékoztatás szerint február 12-éig értékelik az ajánlatot, amelynek érvényessége esetén március 20-ig megtárgyalják, és megállapodás esetén meg is kötik a felek a részvény-adásvételi szerződést.

Érdeklődtünk mind az FHB, mind a TakarékBank szóvivőjénél a Magyar Takarékban történt tulajdonszerzésről, illetve a mikor született meg a takarékszövetkezeti túlsúly a cégben, egyik helyen sem kívántak tájékoztatást nyújtani.