Orbán Viktor;magyar gazdaság;

2014-02-19 07:03:00

Fantastic!

Sokáig abban a tévhitben éltem, hogy arról ismerszik meg - természetesen csak felületes jegyek alapján - a tengerentúlra szakadt hazánkfia, hogy úton-útfélen, amolyan általános jelzőként használja a "fantastic" (fantasztikus) jelzőt. Legyen az egy gusztusosan feltálalt Újházy-tyúkhúsleves a délibáb a Hortobágyon vagy egy jól sikerült fotó a családról.

Amikor Orbán Viktor amerika-szakértői megtudták, hogy a mostanában a keleti kapcsolatok felkent papjaként agitáló magyar miniszterelnök, elveit félretéve, a legnagyobb hazai amerikai befektetőhöz és foglalkoztatóhoz, a General Electrichez (GE) látogat, minden bizonnyal maguk is felkiáltottak: ez fantasztikus! A beszédíróknak sem lehetett ezek után nehéz dolguk, midőn a kormányfő szájába adták: "Magyarország és a GE kapcsolata fantasztikus sikertörténet."

Ezzel nem is lett volna semmi gond, hiszen - ahogy Orbán tegnap kijelentette: nem sok multi mondhatja el magáról, hogy 13 ezer alkalmazottat, köztük egy nagy bankot foglalkoztat Magyarországon, s hozzátette: amikor a GE tulajdonos lett a Tungsramban, akkor nem akarta bezárni a gyárat. Nem a piacot akarta megvenni, és nem azon gondolkodott, hogyan köthetne útilaput az itt dolgozó emberek talpára...

Ismerve a privatizációs történeteket, ez tényleg fantasztikus volna, ha a váci gyár bezárása miatt néhány éve nem 700 ember vesztette volna el a munkahelyét. Számukra ez kevésbé volt fantasztikus.

A minap még Magyarországról, mint Európa termelési központjáról vizionáló Orbán most Újpesten megint mondott egy érdekeset: "Csak az innovatív vezetésű politika lehet sikeres a jövőben, ami ráadásul fekszik a magyaroknak". Főleg, ha az amerikai. Ki is osztotta a napi kokit az uniónak, mondván, amikor Magyarország kritizálja Brüsszel lassú válságkezelését, akkor azt azért teszi, hogy jobb teljesítményre össztönözze lomhasága miatt. Mi sem világosabb, ha az Európai Unió fejlődni akar, hozzánk bátran fordulhat bíztatásért. Szerinte a magyarok sikerekre vannak "ítélve", ha jó partnerei vannak.

Olyanok, mint Kína, Törökország, vagy velük egy sorban - ahogyan tegnap mondta - az Egyesült Államok. Csak az utóbbiak meg ne sértődjenek ezen!