X_Foci VB 2014;Belgium;Algéria;Fellaini;felugi;

2014-06-18 10:35:00

Belgium csak begyűrte

Utolsóként a H csoport küzdelmei is megkezdődtek a brazíliai labdarúgó-világbajnokságon. A négyes favoritjának tartott belga válogatottnak Algéria ellen kellett megtennie az első lépést a továbbjutás felé. Éppen ideje lenne már egy sikernek – írták a brüsszeli lapok a mérkőzés előtt. Belgium 2002 óta nem szerepelt vb-n, a hosszú kihagyás ellenére azonban egyáltalán nem tűntek visszafogottnak a várakozások Marc Wilmots fiatal csapatával szemben, amelyet többen a torna titkos esélyesei között tartanak számon.

Hát ez a mérkőzés nem igazolta a várakozásokat. A hőség tette-e enerválttá a csapatot, vagy a tét bénította őket, nehéz eldönteni. Tény, hogy ilyen lagymatag első félidőt még nem láttunk a brazíliai vb-n. Az első belga lövésre a 17. percig, az első szögletre a 32. minutumig kellett várni. Fel is tették a kérdést a semleges nézők: ez a belga csapat lenne a titkos favorit?

A megjegyzés csak még indokoltabbá vált, amikor a 25. perc táján egy lagymatagnak induló bal oldali algériai támadás végén a labda átszállt a jobb oldalra, a belga balhátvéd, Vertonghen lemaradt az emberéről, s már csak lerántani tudta. A büntetőt a sértett Feguli a balra eldőlő kapus mellett a kapu közepébe helyezte. Ez ám a meglepetés, vezet az abszolút esélytelennek tartott Algéria (0-1)!

A félidőben Mertens érkezett a rendkívül indiszponált Chadli helyére. A játék azonban mintha indigóval íródott volna. Belga mezőnyfölény, nyomasztó labdabirtoklás, eredmény nélkül. Wilmost kapitány újabb és újabb cserében bízik, pályán van a kedvenc Fellaini, de friss emberei sem hoznak színt és főleg eredményt a játékba.

Vagy mégis? Fellaini De Bruyne beívelt labdáját a kapunak háttal állva a léc alá fejeli (1-1). Parádés találat!

Egyre nyomasztóbb a belga fölény, az algériai játékosok pedig fáradni látszanak. Meg is lesz az eredménye. Hazard kitűnő labdával szökteti a másik cserét, Mertens, aki iszonyatos erővel kilövi a bal felső sarkot (2-1).

A meglepetés elmaradt, a belgák hozták a kötelezőt.