X_Foci VB 2014;Franciaország;Nigéria;nyolcaddöntő;Enyeama;

2014-07-01 09:10:00

A franciák megszenvedtek a nigériaiakkal

Franciaország-Nigéria 2-0 (0-0).

A találkozót meglepetésre a nigériaiak kezdték jobban, és a 19. percben Musa beadását követően Emenike talált a Lloris kapujába, de a partjelző lest intett. A franciák a (les)gól után magukra találtak, és Valbuena beadását követően Pogba gyönyörű mozdulattal kapura lőtt, de a léc alól óriási bravúrral hárított Enyeama. A nigériai kapus jó teljesítménye nem meglepő, ugyanis vb-n az afrikai hálóőr hárította (eladdig) a legtöbbet. Az első félidő hajrájában nagy lehetőség adódott a franciák előtt, de Debuchy tíz méterről a bal alsó sarok mellé bombázott. Ám rögtön jött nigériai válasz, Llorisnak kellett nagyot nyújtóznia.

Az első félidőre nem lehetett panaszunk, a csapatok kitettek magukért, csak a gól hiányzott. A második félidő egy csúnya szabálytalansággal kezdődött, Matuidi odatalpalt Onazinak, akit hordágyon kellett levinni, és úgy nézett ki, akkor is véget ért számára a vb, ha Nigéria továbbjut.

De nem jutott tovább. Ha Matuidi nem ússza meg sárga lappal a kíméletlen belépőt, talán minden másképp alakul.

Az európaiak egyre inkább domináltak, a 70. percben Benzema és Cabaye kényszerítőzése után a Real Madrid csatára kis híján megszerezte a vezetést, de a kapusról felpördülő labdát a gólvonal elől Moses ki tudta vágni. Ekkor már egyértelmű volt a francia főlény, de ez várható volt: a csoportmérkőzések során 62-szer lőttek kapura a "gall kakasok", ami rekord az idei vb-n.

A 77. perctől egykapuztak Benzemaék, ezt a nyomást már nem bírták a nigériaiak, és az ötödik nagy helyzetet gólra váltották. Enyeama a szöglet után rosszul jött ki, és a labdát Pogba fejére paskolta, aki kihasználta a ziccert, és kilenc méterről az üres kapuba bólintott (1-0).

A nigériai kapusnak nem volt sok ideje merengeni hibáján, ugyanis a gallok nem álltak le a vezetés megszerzése után, és Griezmann lövésénél valamelyest javított a kapus. A vezető gól megszerzése után nem hagyott alább a lendület, és ennek meg is lett az eredménye: a 101-szeres válogatott Yobo a saját kapujába talált, 2-0.

Nigéria nem tudott történelmet írni, ismét búcsúzott a nyolcaddöntőben. Franciaország pedig készülhet a negyeddöntőre, ahol az esti mérkőzés győztese, Németország vagy Algéria lesz az ellenfele.

Franciaország-Nigéria 2-0 (0-0)

Nyolcaddöntő, Brazíliaváros, 69 000 néző. Jv: Mark W. Geiger (amerikai).

Franciaország: Lloris – Debuchy, Varane, Koscielny, Evra – Pogba, Cabaye, Matuidi – Valbuena (Sissoko, 93.), Benzema, Giroud (Griezmann, 62.).

Nigéria: Enyeama – Ambrose, Omeruo, Yobo, Oshaniwa – Onazi (Gabriel, 59.), Mikel – Odemwingie, Moses (Nwofor, 89.), Musa – Emenike.

Gól: Pogba (79.), Yobo (91.- öngól).

Sárga lap: Matuidi (54.)