DVTK;Labdarúgó Európa Liga;

2014-07-04 09:58:00

DVTK: sovány előny

Tudjuk, a pénz nem minden. De azért… Amennyiben a DVTK (és a Ferencváros) kvalifikálja magát a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörébe, akkor 130 ezer eurót (kb. 40 millió forint) kap az UEFA-tól. Az első körös részvételért alapból járt 120 ezer euró (kb. 36.5 millió forint).

A keresmény mintha az ellenfelet motiválta volna jobban. Már a 3. percben gólt szerezhetett volna a vendégcsapat. A bal oldali szöglet elszállt a diósgyőri védők feje felett és Muscat előrevetődve a felső lécre fejelt.

Ezt követően a DVTK uralta a játékot, komoly helyzetet azonban nem tudott kialakítani. A 24. percben tűzijáték a Birkirkara kapuja előtt, gól nélkül. De már nem sokáig érintetlenek a kapuk. A 34. percben szép diósgyőri támadás végén Barczi lőtt közelről gólt. (1-0). Egy perc sem telt el, amikor Bissi 30 méteres szabadrúgásból a bal felsőbe lőtt. Kapushiba. (1-1)

Diósgyőri szempontból jól kezdődött a második félidő: a 46. percben könyöklésért kiállították a gólszerző Bissit. Egy teljes félidő emberelőnyben.

A DVTK nyomás alatt tartotta ellenfelét, Nikházi 18 méterről a felső lécre lőtt. 73. perc: Grumics-fejes, de a máltai kapus bravúrosan véd. A 93. percben Bacsa tört kapura, a 16-oson belül lőtt és a labda - talán a máltai védőkről - a kapuba került. (2-1). Sovány győzelem.