F-1;Hungaroring;Lewis Hamilton;Magyar Nagydíj;

2014-07-24 12:01:00

Hamilton mogyoródi rekorder lehet

Rekordot állíthat fel a mogyoródi győzelmek tekintetében Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki ha az előző két versenyhez hasonlóan ezúttal is nyer a vasárnapi Forma-1-es Magyar Nagydíjon, akkor már ötödször diadalmaskodik a Hungaroringen.

A 29 éves versenyző keresve sem találhatna jobb alkalmat arra, hogy ismét győzzön Magyarországon, autója ugyanis ebben az idényben messze a mezőny legjobbja, komoly ellenfélként leginkább csak csapattársát, a világbajnoki pontversenyben vezető német Nico Rosberget kell számon tartania. Az, hogy Hamilton - Rosberghez hasonlóan - kirobbanó formában van, jól látszott a múlt vasárnapi Német Nagydíjon, az összetettben második brit pilóta ugyanis a 20. helyről rajtolva a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Hamiltonon kívül a hétszeres vb-győztes német Michael Schumacher az egyetlen, aki négyszer nyert Mogyoródon, az pedig még egyetlen pilótának sem sikerült, hogy egymást követő három évben diadalmaskodjon a magyar GP-n.

"Ez a futam mindig is különleges volt a számomra, eddigi hét versenyemen négyszer indulhattam az első rajtkockából és négyszer nyertem, beleértve a tavalyi sikeremet, amely az első volt a Mercedes színeiben" - nyilatkozta a formula1.com oldalon Hamilton, aki hozzátette, nagyon élvezi a vezetést a Hungaroringen, ahol mindig szerencsés versenyeket futott. "Ezen a pályán tényleg lehet támadni, ez pedig kedvez az olyan agresszív stílusú versenyzőknek, mint én, ezért azt mondhatom, a mogyoródi aszfaltcsík talán valamivel jobban fekszik nekem, mint a többi."

Rosberg - aki most 14 pontos előnnyel vezet Hamilton előtt - a Magyar Nagydíjjal kapcsolatban nem sokat beszélt a pályáról, inkább azt emelte ki, hogy Budapest számára kedves város, ahol esténként a Dunaparton nagyszerű programokon lehet részt venni.

"Reméljük, hogy olyan teljesítménnyel és eredménnyel zárjuk a mogyoródi hétvégét, amellyel visszaadunk valamit azoknak, akik a gyárban rengeteget dolgoztak az idén elért sikereinkért" - vázolta várakozásait a 29 esztendős versenyző.
A papírforma szerint a Mercedes két pilótája között dől majd el a futamgyőzelem kérdése a 29. Magyar Nagydíjon, amelyen ugyanakkor meglepetés is születhet, kiváltképp akkor, ha az időjárás megtréfálja a csapatokat és a pilótákat. Az előrejelzések szerint pénteken és szombaton nagyobb részt napos idő várható, vasárnapra azonban záporokkal és zivatarokkal, akár viharos esővel tarkított időre van kilátás, ez pedig jelentősen befolyásolhatja a versenyt.

A négyszeres világbajnok, címvédő Sebastian Vettel (Red Bull) pályafutása 39 futamgyőzelméből egyet sem a Hungaroringen aratott, s az idei erőviszonyokat figyelembe véve meglehetősen kicsi az esély arra, hogy épp most nyer majd először Magyarországon.

A Mercedes autóihoz és versenyzőihez jelenleg a szintén a stuttgarti autógyár motorjaival ellátott Williamsek, a finn Valtteri Bottas és a brazil Felipe Massa vannak a legközelebb, de ez inkább csak az időmérőkre igaz, versenytempóban már nem tudják komoly szinten felvenni a küzdelmet Rosberggel és Hamiltonnal.

A vb-pontversenyben Rosbergnek 190, Hamiltonnak 176 pontja van, a harmadik helyen jelentős lemaradással a 106 pontos Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája áll. A Magyar Nagydíj után háromhetes pihenő vár a csapatokra és a pilótákra, a szezon következő versenyét ugyanis augusztus 24-én rendezik majd Belgiumban.

A Magyar Nagydíj Forma-1-es programja pénteken 10.00 órakor az első szabadedzéssel kezdődik, majd 14.00-kor a második, szombaton 11.00-kor pedig a harmadik gyakorlást rendezik meg. Az időmérő edzés szombaton 14.00 órakor, a futam vasárnap ugyanebben az időpontban rajtol. Az M1 az összes szabadedzést, valamint az időmérőt és a versenyt is élőben közvetíti.