2014-08-04 07:58:00

Önszórakoztatás a lelátón

Döbbenetesen unalmas mederben zajlott a honi labdarúgó NB I. 2. fordulója, műsort - jobb híján - a szurkolók prezentáltak maguknak.  Kikapott a címvédő Debrecen és a Ferencváros is.

A magyar futball remek marketingstratégiával támogatta meg a kormány eheti hangzatos bejelentését, miszerint 100 milliárd forintból újítják meg a Puskás Ferenc Stadiont, s kibővítik egészen 68 ezresre.

Felcsúton 400, Kecskeméten 1400, az MTK kispesti meccsén 1500 fizető néző volt jelen az NB I. második fordulójában (adatok az MTI jelentése szerint), ahol a látogatottság meghaladta a 2000-et ott már boldogan nyithattak ki a büfések.

Székesfehérváron a lelátón tornagyakorlatokat mutattak be néhányan, felülésekkel és fekvőtámaszokkal űzték el az unalmat (3-0-ra nyertek a hazaiak az újonc Dunaújváros ellen), de az is lehet, hogy ezzel jelezték a pályán tartózkodók felé, hogy a győzelem dacára mindenkire ráférne némi tréningezés…

Nyíregyházán pedig egy drukker a Paks elleni parti utolsó perceiben gondolta úgy, hogy maga csinál valamit a pázsiton, ha már a hazai garnitúra nem volt képes semmire a Duna-mentiekkel szemben (0-3). Berohant a gyepre, ám nem sok lehetősége volt élvezni a dolgot, mivel a rendőrség nyakon csípte, megbilincselte, s elvezette.

Látva a 2. forduló eseményeit, talán tényleg az volna a legjobb, ha mindenkit bezárnának, aki a "magyarfocira" még vevő. Erre pénz áldozni konkrétan őrültségnek hat! Nem véletlen, hogy épp a politikusainkat szánnak rá milliárdokat…

Sportszakmai szempontból meg kell említeni, hogy váratlan vereséget szenvedett a címvédő Debrecen - amely szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt szektorbezárásos büntetésének enyhítését kéri az Európai Labdarúgó Szövetségtől -, s két forduló után egy ponttal szerénykedik. Kondás Elemér vezetőedző a BATE Boriszov elleni idegenbeli visszavágóra gondolván több kulcsjátékosát pihentette.

Az MTK ellen a 89. percben jött el övéi számára a vég. Horváth Zsolt képében.  A Pécs számára meg akkor, amikor beállt Causic, aki ugyan a baranyaiak kötelékébe tartozik, ám pályára lépve nyomban bevette saját kapuját - ezzel mentett még pénteken pontot a Puskás.

A P-betűsöknek mindenesetre nem ment rosszul, a Paksról már szóltunk (Csertői Aurél együttese hibátlan s még gólt se kapott), a Pápáról még nem, pedig: a gárda azt a Ferencvárost látta vendégül, amely legutóbbi 10 meccsén megnyerte az élvonalban, s vereséget március 8. óta nem szenvedett (akkor az MTK múlta felül).

A pápaiak azonban jól bekkeltek tegnap, s mi több, a szünet után a vezetést is megszerezték, noha ez azért nem volt benn a játékukban (Kubatov Gábor klubelnök ellen nem csak ekkor tüntettek a fővárosiak…). Thomas Doll tanítványai  nem tudtak egyenlíteni sem, így megszakad a zöld-fehérek szép sorozata.

NB I., 2. forduló

Péntek
Puskás Akadémia-Pécs 2-2 (1-1)
Felcsút, 400 néző. Jv.: Solymosi.
Gól: Lencse (7. - 11-esből), Causic (87. - öngól), ill. Márkvárt (37.), Kővári (62.).

MTK-Debrecen 1-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 1500 néző. Jv.: Iványi.
Gól: Horváth Zs. (89.).

Szombat
Videoton-Dunaújváros 3-0 1-0)
Székesfehérvár, 2300 néző. Jv.: Bognár T.
Gól: Oliveira (19.), Sándor Gy. (56.), Nikolics (62.).

Nyíregyháza-Paks 0-3 (0-2)
Nyíregyháza, 220 néző. Jv.: Szabó Zs.
Gól: Eppel (17.), Heffler (41.), Könyves (75.).

Győr,2500 néző. Jv.: Németh Á.
Gól: Priskin (19.), Rudolf (76., 11-esből), Pátkai (79.), illetve Youla (27.)Kiállítva: Alcibiade (73.)

Az Újpest-Diósgyőr találkozó tegnap este első kiadásunk zárta után ért véget.