Spanyolország;futball;EB;Szlovákia;selejtező;

2014-10-10 01:00:00

Labdarúgó Eb - A szlovákok elverték a spanyolokat

A spanyol labdarúgó-válogatott Szlovákia otthonában lépett pályára a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének C-csoportjában, és óriási meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedett a világ- és Európa-bajnok alakulat. A csoport másik két mérkőzésén az ukránok és a macedónok is hozták a kötelezőt - írja a nemzetisport.hu.

Alaposan megdicsérte a mérkőzés előtt a szlovákokat Vicente Del Bosque, a spanyolok szövetségi kapitánya, de alighanem a sokat látott szakember is meglepődött azon, hogy a mérkőzés első ziccere a hazaiak előtt adódott (Róbert Mak lövését nagy bravúrral védte Iker Casillas), akik hamarosan a vezetést is megszerezték (Juraj Kucka kissé megtekeredő bombája csúnyán becsapta a túl hamar elvetődő kapust). 1–0!

A szokásos mezőnyfölény mellett a spanyolok több gólhelyzetet is kialakítottak az első félidőben, ám Diego Costa, Raúl Albiol és Sergio Busquets sem tudott betalálni az ötös környékéről, így hatalmas meglepetésre északi szomszédjaink vonulhattak előnyben pihenőre.
Az első 45 percben a szlovákok 28.3 százalékban birtokolták a labdát – ellenben a gólok 100 százalékát ők szerezték...
Nagy elánnal vetették magukat harcba a szünet után a spanyolok, csak a nagy formában lévő kapus, Matús Kozácik bravúrjai tartották a lelket a szlovákokban – ők maguk a labdát ellenben csak másodpercekig tudták megtartani. A középső védő Raúl Albiolt Pedróval váltotta Del Bosque, majd David Silvát Paco Alcácerrel; kollégája, Ján Kozák két szélsőjét cserélte le, miközben a mérkőzést egyre inkább eluralta az unalmas mezőnyfutball.