Bayern München;Bajnokok Ligája;Barcelona;Messi;

2014-11-05 23:57:00

Messi történelmet írt

Lionel Messi kétszer is bevette az Ajax kapuját a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, ezzel pedig történelmet írt. Az argentin klasszis beérte a góllövőlista éllovasát, a 71 találatos Raúlt. A Barcelona 2-0-es győzelmével pedig továbbjutott a PSG-vel karöltve. A két csapaton kívül még a Bayern lépett túl már négy forduló elteltével kvartettjéből, miután otthon 2-0-re legyőzte az AS Romát.

A Roma idegenben próbálkozott meg a lehetetlennek tűnő feladattal, hogy Münchenben bosszút álljon a két héttel ezelőtti megalázó, 7-1-es vereségért a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Mindkét csapat rangadót játszott a hétvégén a bajnokságban, de míg a Bayern 2-1-re legyőzte a Dortmundot, addig az olaszok 2-0-ra kikaptak a Napolitól. A mérkőzés sokáig szerény iramban csordogált, az AS Román az látszott, hogy – mint azt Rudi Garcia, a vendégcsapat vezetőedzője, a mérkőzés előtt kiemelte - nem akarnak egy újabb nagy pofonba beleszaladni, Lahmék pedig nem hajtották túlságosan ki magukat. Igaz, gyomorpanaszai miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére a római kiütésben oroszlánrészt vállaló Robben. Az első félidőben azért így is összejött egy gól, Alaba remekül passzolt Ribéryhez, aki a tizenhatoson belül nem hibázott. A második játékrészben Götze révén még egy találat született, így 2-0 lett a vége, és a bajorok ezzel biztosan ott lesznek a legjobb tizenhat között. A Roma vereség ellenére továbbra is a második helyen áll, ugyanis a Manchester City nagy meglepetésre kikapott a CSZKA Moszkvától.

A Barcelona két vereség után utazott el Amszterdamba. Sok szurkoló kezdte megkérdőjelezni a tréner, Luis Enrique képességeit, így mindenképpen szükségük volt egy hangulatjavító győzelemre Neymaréknak. A katalánoknak ez össze is jött, Messi két találatának köszönhetően simán nyertek, és tovább is jutottak. Az argentin klasszis góljai azt is jelentette, hogy beérte az éllovas 71 találatos Raúlt a BL örökranglistáján. A PSG-n látszott, hogy hamar dűlőre akarja vinni a dolgot a ciprusi APOEL ellen. Szinte még el sem kezdődött a találkozó, már megszerezte Cavani a vezetést, amely után azonban már több gól nem született, így az F-csoportban már csak Európa Liga hely van kiadó.

Ha meg kellene választani a Bajnokok Ligája 4. fordulójának „dühös emberét”, minden bizonnyal Arsene Wengerre, az Arsenal menedzserére eshetne a választásunk. Az „ágyúsok” ugyanis a D csoportban az Anderlecht elleni esetleges győzelmükkel idő előtt biztosíthatták volna a továbbjutást a legjobb 16 közé, ehelyett 3-0-s előnyt szórakoztak el, s 3-3-as döntetlennel zárult a találkozó. A londoniak visszaesésére nem lehet ésszerű magyarázatot adni. Wenger nem is akarta arra a játékvezetőre fogni ezt, hiszen a belga együttes első gólját nyilvánvaló les előzte meg. „Rendkívül gyenge volt a védekezésünk az első perctől az utolsóig. Sosem állt a védelem biztosan a lábán, meg is büntettek érte” – kesergett a francia tréner. Amikor sajtóértekezletén arról kérdezték, dühös-e, egyértelmű igennel felelt. „Nagyon kiábrándító, ami történt” – fejtette ki. Wenger igen nehezen viselte a történteket, a meccs után nem fogott kezet az Anderlecht edzőjével, Besnik Hasival.

Ebből a csoportból kedden már biztosította továbbjutását a Borussia Dortmund, amely a BL legkülönösebb csapata. Ugyan bekerült a kontinens legjobb 16 csapata közé, a Bundesligában a 17. helyen tanyázik, s ha pénteken a Bremen hazai környezetben nyerne a Stuttgart ellen, a Borussia az utolsó helyre is visszacsúszhat. A Dortmund kétarcú csapattá vált, ennek okát azonban edzője, Jürgen Klopp sem tudja megfejteni. Marco Reus világklasszis teljesítményt nyújtott a Galatasaray ellen, nem véletlen, hogy fél Európa rá vadászik. A dortmundi meccset a török szurkolók rendbontása zavart meg, még a meccs után is petárdákat robbantgattak a városban. Több személy ellen eljárás indult.

A keddi játéknap hőse Andrea Pirlo volt. Remekbeszabott szabadrúgással talált be az Olimpiakosz ellen, s az ő beadása előzte meg a Juve második, amúgy bohózatba illő egyenlítő gólját is. Pirlo segítette át a holtponton az egyébként a pireusziak ellen sem remeklő Juvét, óriási szerepe volt abban, hogy csapata végül 3-2-re nyert. Bár a csoportban a Juve jobb gólarányával megelőzte az Olimpiakoszt, a görögök edzője, Michel szerint fordulópontot jelenthet, hogy a ráadás perceiben Roberto kivédte Vidal 11-esét.

A 4. forduló eredményei

Kedd

A csoport:

Malmö-Atlético Madrid           0-2

Juventus-Olimpiakosz  3-2

Az állás: 1. Atlético Madrid 9 pont , 2. Juventus 6 (5-4), 3. Olimpiakosz 6 (6-7), 4. Malmö 3.

B csoport:

Real Madrid-Liverpool            1-0

Basel-Ludogorec         4-0

Az állás: 1. Real Madrid 12 pont, 2. Basel 6, 3. Liverpool 3 (2-6), 4. Ludogorec 3 (3-8).

C csoport:

Zenit-Leverkusen         1-2

Benfica-Monaco          1-0

Az állás: 1. Bayer Leverkusen 9 pont, 2. Monaco 5, 3. Zenit 4 (3-4), 4. Benfica 4 (2-5)

D csoport:

Dortmund-Galatasaray 4-1

Arsenal-Anderlecht      3-3

Az állás: 1. Borussia Dortmund 12 pont, 2. Arsenal 7, 3. Anderlecht 2, 4. Galatasaray 1.

Szerda

E csoport:

Manchester City-CSZKA Moszkva    1-2

Bayern München-AS Roma     2-0

Az állás: 1. Bayern München 12 pont, 2. AS Roma 4 (7-11), 3. CSZKA 4 (5-9), 4. Manchester City 2,