Publicisztika;terrorizmus;bevándorlás;Orbán Viktor;migráció;

2015-01-19 06:04:00

Abszurd kormányfői beszéd

Harcolni kell azért, hogy Brüsszelben megváltozzanak a menekültekkel kapcsolatos, életidegen szabályok - mondta Orbán Viktor kormányfő a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában, a bevándorlással kapcsolatban az unión belüli mobilitás és az unión kívülről érkezők közötti különbségre hívva fel a figyelmet. 

A miniszterelnök azt mondta, az EU-s tagállamokon belül szabadon lehet mozogni turistaként, vagy munkavállalóként, így az Európai Unióhoz tartozó országokon belül nem beszélhetünk sem bevándorlásról, sem kivándorlásról, hiszen "egy, közös akarattal létrehozott gazdasági téren belül mozgunk". Ezért abszurd, amikor Magyarországon politikai felhanggal arról beszélnek, hogy Magyarországról kivándorolnak Németországba vagy Londonba - tette hozzá.

"Nem vándorolnak ki, hiszen mi magunk akartuk, hogy egy közös gazdasági tér jöjjön létre, ahol szabadon lehet munkát vállalni" - fogalmazott, hozzátéve: bevándorlásnak azt nevezik, amikor az unión kívüli országokból érkeznek emberek az EU-ba. Elmondta, az uniós szabályozás alapján ha valaki engedély nélkül lép be Magyarországra, azt őt igazoltatónak papírt mutat fel, azt mondja, politikai menekült és menedékjogot kér, akkor őt többé nem lehet úgy kezelni - ami egyébként a valóságnak megfelelne -, hogy ő megélhetési bevándorló. A miniszterelnök szerint "tömegesen kiképzett emberekről van szó", szemben a korábbi állapottal most már ügyvédek, jogászok által felkészített emberek érkeznek, akik pontosan tudják, mit kell tenniük azért, hogy ne tiltott határátlépők, hanem menedékjogot kérők legyenek.

"Ez egy keresztény ország, van a szívünkben irgalom, nyilvánvalóan aki üldözött, annak segítséget kell nyújtani" - tette hozzá, majd úgy folytatta: a megélhetési bevándorlóknak azonban nemet kell mondani, és világossá kell tenni számukra, hogy itt nem fogják megtalálni a megélhetésüket. "Itt Magyarországnak az Európában szokásos politikai korrektségtől eltérően világosan és egyenesen kell beszélnie, meg kell mondani az igazat: nem akarjuk, hogy a megélhetési bevándorlók célországa legyen Magyarország". Ismertette, hogy Magyarországon 2014-ben a menedékjogi kérelmet benyújtók száma elérte megközelítette a 43 ezret, ami duplája a korábbi adatoknak. A tendencia riasztó - tette hozzá. Kifejtette: Brüsszel ezzel a gonddal szemben nem fogja Magyarországot megvédeni, ezt a magyaroknak kell megoldaniuk, meg kell magukat védeniük. Harcolni kell azért, hogy Brüsszelben megváltozzanak a szabályok és ne életidegen szabályokat erőltessenek ránk - közölte.

A migrációval foglalkozott a Hír TV P8 című műsorában Szájer József, a Fidesz EP-képviselője. Mint mondta, a magyar álláspont a bevándorlás kérdésében nem különbözik alapvetően az Európai Néppárt vagy az Európai Bizottság elnöke, Jean Claude Juncker álláspontjától. Egy dologban azonban eltérőek az álláspontok: Brüsszel szerint a bevándorlásnak pozitív következményei is vannak, ezt azonban a magyar kormány vitatja, és nem ért egyet azzal, hogy a bevándorlás legyen a megoldás az európai demográfiai kérdésekre, illetve gazdasági problémákra. Szájer hangsúlyozta, hogy Európában az elmúlt évtizedekben végbement bevándorlás hozta létre azt a multikulturális konfliktust, amelyet most nem tudnak kezelni.

A Magyar Liberális Párt (MLP) véleménye szerint a Fidesz azért nem hirdetett választási programot, mert a kormánypárt a Jobbik korábbi programját valósítja meg - erről a párt elnöke beszélt szombaton Budapesten sajtótájékoztatón. Fodor Gábor szerint, ez az elmúlt napokban vált egyértelművé, mert a "bevándorlásellenes fellépésben láthatóan egy követ fúj a Fidesz és a Jobbik". Hangsúlyozta, hogy mind a két párt a bevándorlással és azzal az európai értékrenddel szemben foglalt állás, ami mellett a Liberálisok határozottan kiállnak. Hozzátette: pártjuk azt gondolja, hogy az európai értékrendnek fontos része az a szabadság, amely ellen a "felháborító és gyalázatos" párizsi merényletek irányultak. Felháborítónak és megengedhetetlennek nevezte, hogy a terrorcselekményeket arra használják, hogy bevándorlóellenes hangulatot generáljanak. Fodor felvetette: miként lehet, hogy miközben fideszes politikusok a bevándorlás ellen szólalnak fel, az állam jelentős összegekért letelepedési kötvényeket árul.

Magánbiziniszt csinált az iszlám közösség?

A HírtTV Célpont című műsora szerint magánzsebekbe vándorolt egy része annak a pénznek, amelyet a Magyar Iszlám Közösség szociális feladatokra kapott az államtól. A modell lényege az volt, hogy a Közösség beállt egy szociális ellátóintézmény mögé, így másfélszeres szorzóval járt az állami normatíva az ellátásra. Ebből a pluszpénzből kellett visszaosztani egyeseknek – állítja a televízió. A Kelet-Magyarországi Szociális Szolgáltató Központot és a Kelet-Magyarországi Humán Szolgáltató Központot szerezte meg az Iszlám Közösség; az érintett ellátóhálózatnak több mint ötezer ellátottja van a műsor szerint. Az adásban bejátszanak egy hangfelvételt is, amelyen állítólag Bolek Zoltán, a Közösség vezetője beszél arról az egyik szolgáltató volt tulajdonosával, hogy a hitéleti támogatás, azaz az egyházi szorzó tíz százalékát kell visszaosztani. A narrátor szerint ez havi négymillió forintot is kitehetett. Az ügyben befolyással üzérkedés gyanúja miatt nyomoz a rendőrség, az Államkincstár pedig felfüggesztette a támogatást, és megkereste a NAV-ot, amely eljárást indított.


Szájer bírálja Kövért

Nem tetszik Szájer Józsefnek Kövér László döntése, amellyel kitiltotta az Országgyűlés ülésterméből az Európai Unió zászlaját. Ezt az ATV Szabad szemmel vasárnap este sugárzott, pénteki felvételén mondta. Szerinte az Európai Unió óriási lehetőség Magyarország számára. „A házelnök úr nyilván alaposan megfontolta a döntését, de ez nekem nem különösebben tetszik” – mondta. Arra a kérdésre, hogy egyetért-e Kövérrel kijelentésével, amely szerint adott esetben a jövőben valamikor „lassan,óvatosan” ki kellene hátrálnia az Európai Unióból, Szájer azt válaszolta, hogy elkötelezett európainak tartja magát, nem ért egyet azzal sem, hogy az Unió lenne az új Szovjetunió.

Ha a 2008-as világgazdasági válság nem az Unió tagjaként ér minket, Magyarországot padlóra küldte volna a válság. „Európa védett meg minket” jó néhány súlyos következménytől - tette hozzá.