futball;Európa-liga;

2015-02-21 06:59:00

Gulácsi Pétert méltatta edzője

A labdarúgó Európa Liga legjobb 16 közé jutásért rendezett párharcok első mérkőzései meglehetősen eseménydúsra sikeredtek.

A Roma-Feyenoord találkozó inkább a szurkolókról, mintsem a játékról szólt. A Rómába érkezett holland futballrajongók megszállták az olasz főváros történelmi központjában levő Spanyol-lépcső előtti teret. A helyszínt pár óra alatt szemét lepte el, a drukkerek üvegeket és sörösdobozokat dobáltak a téren levő 17. századi, 2014-ben restaurált műemlék kútba, amelyet meg is rongáltak. A helyszínre érkezett rohamrendőrök megpróbálták szétoszlatni a tömeget, erre a rendbontók füstbombákkal, üvegek dobálásával válaszoltak. A szurkolók csoportjai autókat, motorokat rongáltak meg. A Feyenoord általános igazgatója, Eric Guddle a holland drukkerek tettét elítélte, de hozzátette: a klub nem tehető felelőssé a történtekért. A találkozó végül döntetlennel zárult.

A legfordulatosabb mérkőzést a Celtic-Internazionale (3-3) tartogatta. Hiába szereztek gyorsan kétgólos vezetést a vendégek, a hazaiak a 24. percben szépíteni tudtak, majd szinte azonnal az egyenlítés is összejött. A szünetre azonban ismét az Internél volt az előny. A csattanó a végére maradt: a 93. percben sikerült egyenlíteniük a zöld-fehéreknek, de így is a milánói gárda számít esélyesnek a továbbjutást illetően.

A Gulácsi Pétert a kezdőbe nevező Salzburg 2-1-es vereséget szenvedett a Villarreal vendégeként. Adolf Hütter, a Red Bull vezetőedzője elégedetten nyilatkozott a találkozót követően, és külön kitért a magyar kapus teljesítményére.

„A vereségnek nem örülök, de az eredmény nem rossz. Jó kiindulópontot biztosít a visszavágóra. Gulácsi Péternek kell megköszönnünk, hogy ma nem kaptunk több gólt" – fogalmazott a klub honlapján a tréner.

A Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo Moszkva gól nélküli döntetlent játszott az Anderlechttel. A magyar válogatott csapatkapitány nem játszotta végig a mérkőzést, a 70. percben lecserélték. A moszkvaiak legnagyobb lehetősége egyébként Dzsudzsák nevéhez fűződik. A középpályás öt méterről lőtt kapura, de Silvio Proto kapus bravúrral szögletre mentett.

A harmadik magyar, Megyeri Balázs nem lépett pályára az Olimpiakosz színeiben, a csapata 2-0-s vereséget szenvedett az ukrán Dnyiprótól. A visszavágókat jövő hét csütörtökön rendezik.