futball;Magyarország;Görögország;

2015-03-30 01:20:00

Igazságos döntetlen

Gól nélküli döntetlent ért el a magyar válogatott a görögök elleni Európa-bajnoki selejtező mérkőzésen. Ezzel Dárdai Pál továbbra sem kapott ki a magyar válogatott kispadján, s megőriztük az esélyt arra, hogy eljussunk az Eb-re.

Már a sorsdöntőnek nevezett magyar-görög Eb-selejtező előtt tudni lehetett, válogatottunk abban az esetben is a harmadik helyen marad, ha nyer a hellének ellen, hiszen a csoportelső románok és az észak-írek is bezsebelték a három pontot.

A görögök 2004-es Eb győzelme óta nagy változásokon ment keresztül az ország focija, a válság a labdarúgást is magával rántotta a mélybe. Gyakori az erőszak a stadionokban, több tradicionális együttes nagyon nehéz helyzetbe került drámai gazdasági helyzetük miatt.

FOTÓ: Tóth Gergő/Népszava

Jócskán volt mit törlesztenünk a görögöknek, tétmeccsen utoljára 1987 októberében sikerült győznünk ellenük. Most azonban újra itt volt a nagy lehetőség, hiszen a hellének eddigi négy Eb-selejtezőjükön egyetlen pontot szereztek, hattal kevesebbet, mint mi. A tragikus szereplés miatt az év elején új szövetségi kapitányt, neveztek ki válogatottjuk élére az uruguayi Sergio Markarián személyében.

Túlzás lenne azt állítani, hogy egymásnak estek volna a csapatok. A labdát a görögök birtokolták többet, a 19. percben aztán Dzsudzsák szélről leadott lövését védte a görög kapus. A 23. percben Szalai beadása után Gera került helyzetbe, de fölé tüzelt. A 37. percben Stieber próbálkozott a bal oldalról, de középre tartó lövését védte Karnezisz. A félidőig maradt a gól nélküli döntetlen. A görögök többet birtokolták a labdát, de kapura teljesen veszélytelenek voltak. Az iram finoman fogalmazva hagyott némi kívánnivalót maga után. A második félidő elején háromszor is veszélyeztették a görögök a magyar kaput, lassan eszmélt rá a magyar csapat, hogy már elkezdődött a második játékrész. Rengeteg volt a pontatlan passz Geráék részéről. A magyar csapat Dzsudzsák pontrúgásaira próbálta építeni támadójátékát, a görögök beadásokkal operáltak. Az utolsó 20 percre kiegyenlítettebb lett a játék képe, majd mind többször jutottunk el a vendégek 16-osáig. A 87. percben Pintér erős lövését védte Karnezisz, aztán Nikolics az 5-ösről lőtt fölé. Óriási helyzet volt! A végén tartottuk az eredményt, maradt a 0-0. Dárdai Pál t találkozó után elmondta, igazságos remi született.

Magyarország-Görögország 0-0

Groupama Aréna, 22 ezer néző. V: Karaszjov (orosz)

MAGYARORSZÁG: Király – Fiola, Juhász, Kádár, Leandro – Elek (69. Pintér Á.), Tőzsér – Stieber, Gera, Dzsudzsák – Szalai (68. Nikolics). Szövetségi kapitány: Dárdai Pál

GÖRÖGORSZÁG: Karnezisz – Papasztatopulosz, Manolasz, Toroszidisz, Sztafilidisz – Papadopulosz, Szamarisz – Fetfacidisz (77. Janniotasz), Kone (77. Kacurannisz), Hrisztodulopulosz (69. Fortunisz) – Atanasziadisz. Szövetségi kapitány: Sergio Markarián