Bajnokok Ligája;

2015-04-15 00:55:00

Oblak lett a madridi hős

Minden szurkoló azt kapta a madridi csatától, amit előzetesen várni lehetett: hatalmas, néha eldurvuló küzdelem, kihagyott helyzetek mindkét oldalon.

Szinte mindenki hatalmas csatát várt az előző BL-finálé visszavágójától, és bizony nem is kellett csalódnia senkinek az Atletico Madrid-Real Madrid negyeddöntő első felvonásában. Egy biztos, a címvédő királyiak örökre megtanulták a matracosok szlovén hálóőrének, Oblaknak a nevét.

Hatalmas iramban kezdődött a madridi derbi, és nagyon úgy tűnt az első tíz percben, hogy a Cristiano Ronaldo, Bale, Benzema, James Rodriguez kvartett rögtön dűlőre vinné a dolgokat. Ám hiába próbálkoztak szinte percenként – elsősorban Bale volt elemében – a hazaiak kapusa még a lehetetlent is hárította. Közelről, távolról, lábbal, fejjel találtak volna kapuba a királyi gárda játékosai – a szlovén hálóőr valamennyit bravúrral védte.

Diego Simeone, az Atletico mestere többször is a közönséget hergelte, hátha a fergeteges buzdítástól lábra kap csapata. Ki is szabadultak a hazaiak, és ennek köszönhetően azonnal veszélyt teremtettek a Real kapujánál, ám a bíró sípja néma maradt, amikor Varane a 16-oson belül lerántotta a forduló Mandzukicot. Majd Griezmann lövését védte Iker Casillas, majd ismét Oblak pillanatai következtek: előbb James Rodriguez lövését védte földöntúli bravúrral, majd nem sokkal utána ismét a kolumbiai próbálkozását hatástalanította.

Az első félidő tehát hatalmas Real-fölénnyel végződött – a labdabirtoklási arány 62-38 százalék a vendégek javára –, és tíz lövésükkel szemben a hazaiak csak háromszor találták el a kaput.

A második 45 percben aztán Simeone felrázta a csapatát, amely azonnal veszélyeztetett: Juanfran elhúzott a szélen, ám pontos beadását Turan pár centivel mellé fejelte. Majd ismét jött Mandzukic, akit ezúttal Ramos takarított el a büntető területen belül, ám annak ellenére nem ítélt a bíró tizenegyest, hogy a horvát csatár arca vérben úszott a védő könyöklésének következtében.

Már messze nem volt annyit a labda a Real játékosainál, és a közönség is megérezte, van lehetősége az Atleticónak a győzelemre. Jött Fernando Torres is, ám ez sem segített, maradt a gól nélküli döntetlen, a csata a Bernabeau-ban folytatódhat.

Atletico Madrid - Real Madrid 0-0