Ferencváros;futball;Debrecen;MTK;Európa-liga;

2015-07-03 00:48:00

Bemutatkozás vereség nélkül az Európa Ligában

Vereség nélkül kezdték a magyar csapatok a labdarúgó Európa-ligát. Az első selejtezőkör első találkozóit követően a Debrecen továbbjutása tűnik biztosnak a montenegrói Sutjeska elleni 3-0-s győzelmével, a Ferencváros csak 1-1-et játszott a holland másodosztályú Go Ahead Eagles otthonában, az MTK pedig a Szusza Ferenc stadionban gól nélküli döntetlennel zárt a Vojvodina ellen.

Amolyan sötét lónak tarthattuk a niksici Szutjeskát, a Debreceni VSC ellenfelét az Európa-liga selejtezőjének első fordulójában. A montenegrói együttes ugyanis 2013-ban, majd 2014-ben is megnyerte hazája bajnokságát, a legutóbbi szezonban pedig csak három ponttal végzett a második helyen az aranyérmes Rudar mögött. Az első félidő jól indult a DVSC számára. A Loki már a 16. percben megszerezte a vezetést, miután Radovic, a vendégek hálóőre a 16-osról fejelt éppen Mihelic elé, aki 25 méterről egyből az üres kapuba lőtt. A további debreceni rohamok azonban elmaradtak, s a Sutjeska nagyon közel állt az egyenlítéshez.

A második félidőben már sokkal jobban játszott a Debrecen, s állandósult a hazaiak fölénye. A 71. percben egy beívelést követő óriási védelmi hiba után Brkovic fejelt a hálóba. Három percre rá Sidibe állította be a 3-0-s végeredményt.

Igazi bulihangulat várta a Ferencvárost a Go Ahead Eagles otthonában. Az emmeni stadion előtt a hazai holland szurkolók igazi fesztivált tartottak. Nem is csoda, hiszen pontosan fél évszázadot kellett várniuk arra, hogy kedvenceik újra nemzetközi kupában indulhassanak. Akkor már az első fordulóban búcsúztatta őket a glasgowi Celtic a Vásárvárosok Kupájában, s őszintén reméltük, ezúttal sem terem nekik sok babér.

Erős összeállításban lépett pályára a Ferencváros. A tavasszal a bajnokságban remekül szerepelt csapatra épült Thomas Doll 11-e. Ramirez ezúttal a jobbhátvéd posztján szerepelt, s a Fradiba hazatért magyar válogatott, Leandro kapott helyet a balhátvéd pozíciójában, Gyömbér pedig, aki viszonylag ritkán kapott lehetőséget tavasszal, Somalia mellett szűrt.

Jobban nem is kezdődhetett volna a meccs. Böde ment el a bal szélen, majd a középen teljesen üresen álló Gerához továbbított, aki pontos lövéssel szerezte meg a vezetést a Fradinak. Azt remélhettük, nem áll le a Fradi-henger. Sajnos nem így történt, Thomas Doll együttese, hogy finoman fogalmazzunk, nem diktált öldöklő tempót, ami láthatóan nem volt a német tréner ínyére. Meg is lett az eredménye ennek. Az első félidőben már a hosszabbítás perceiben egyenlítettek a hazaiak: egy szöglet után Vrieds fejelt a hálóba. Ez volt a holland másodosztályú együttes történetének első nemzetközi kupagólja, dühítő, hogy épp a Fradi ellen szerezte. Az első félidő alapján megállapíthattuk, Leandro egyelőre nincs csúcsformában. Igaz, az egész csapat igen fásultnak tűnt, nyoma sem volt a néhány hónappal ezelőtti „tempófutballnak”.

Azt remélhettük, hogy a második félidőben – a biztosra vehető fejmosást követően – felpörög a Fradi. Ezzel szemben továbbra is rendkívül enerváltan játszottak a zöld-fehérek, s azt nagy jóindulattal sem állíthatnánk, hogy osztálykülönbség lett volna az együttesek között. Egyedül Roland Lamahban volt némi fantázia, de nagyon kevés használható labdát kapott. Thomas Dollon a fásultság, a reménytelenség jeleit lehetett felfedezni. Maradjunk annyiban, nem volt elégedett a látottakkal. Nem mintha a hollandok sziporkáztak volna, egyre jobban elfáradtak. Az 58. percben végre helyzet adódott az FTC előtt, méghozzá nem is kicsi, de Varga Roland mellé lőtt. A 87. percben Busai még nagyobb helyzetben hibázott. Maradt az 1-1. Ez az a meccs, amit hamar el kell felejteni. A visszavágón ennél sokkal több kell.

FOTÓ: Tóth Gergő, Népszava

László Csaba nemzetközi mérkőzésen, a szerb bajnokságban a negyedik helyen végzett Vojvodina ellen debütálhatott az MTK kispadján. A Szusza Ferenc stadionban játszott találkozó első félidejében több helyzet adódott a hazaiak előtt, de egyikkel sem tudtak élni. A második játékrész az újvidékieké volt, de ők sem szereztek gólt, így maradt a 0-0.