Ferencváros;Haladás;Király Gábor;

2015-07-20 07:56:00

Király: vesztes hazatérés

Német és angol klubokban eltöltött tizennyolc esztendő után tegnap ismét az NB I-ben védett Király Gábor. A 39 éves szombathelyi kapust szűk tíz perc után „felavatták”, a Ferencváros pedig könnyedén nyert a Haladás otthonában.

Roland Lamah, a Fradi elefántcsontparti születésű belga támadója a legkevésbé sem volt tekintettel a Haladás nagy visszatérőjére, s a szombathelyi meccs tízedik percében Király kapujába bombázta a labdát. Csaknem húsz év után kapott újra NB I-es gólt a válogatott labdarúgó, aki 1997-ben indult útra, hogy aztán hírnevet szerezzen magának több német és angol együttesben. Az egyik legszimpatikusabb magyar játékos sohasem titkolta, hogy az európai kalandozás után visszatér a szülővárosába – az idén nyáron vált aktuálissá a „vasi sztori” folytatása.

Honvéd-Videoton 1-0

Izgalmas lehetett a tegnap esti csata Radó András számára is, aki éppen Szombathelyről érkezett a Fradiba: a villámléptű támadó a kispadról szállt be a második félidőben. Az első 45 percre sok szót nem érdemes fecsérelni, a gyors találat „tartalékos üzemmódba” kapcsolta a vendégcsapatot, a Haladás pedig csak nagy ritkán jutott el az ellenfél kapujáig.

Nem hajtotta a hazaiak malmára a vizet az sem, hogy a rutinos Halmosi Pétert le kellett cserélni, utóbb kiderült, a kórházban kötött ki, ugyanis eltört a járomcsontja. A folytatás láttán sem rágtuk tövig a körmünket, az FTC kialakított ugyan néhány

pofás helyzetet, ám valamennyit elhibázta, így maradt a 0-1. A 12 csapatosra szűkített honi élvonal első fordulójának eredményei egyébiránt igencsak kedveztek a trónkövetelő Ferencvárosnak. Az átalakított, s egyelőre roppant vérszegény Videoton vereséggel kezdett a Honvéd pályáján, az Újpest pedig nem bírt a Pakssal.

A létszám és a lebonyolítási rendszer új, az érdektelenség viszont a régi: a Bozsik-stadionban kétezren, Újpesten 2600-an, az MTK-Puskás Akadémia derbin pedig 400-an gyűltek össze. Pedig ez utóbbi meccsen elvben verekedni kellett volna a jegyekért, hiszen nem volt televíziós közvetítés. Ismert, a honi szövetség a tévés meccsek számának drasztikus csökkentésétől várja a csodát. Fájdalom, a szurkolók inkább a jó futball után sóvárognak…