Videoton;Bajnokok Ligája;

2015-07-29 00:44:00

Remizett a Videoton

A The New Saints elleni teljesítményét próbálta feledtetni a Videoton labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, ahol a BATE Boriszov volt az ellenfél a Sóstói Stadionban. Fehérorosz riválisunk ismerősen csenghetett, ugyanis tavaly ugyanebben a szakaszban egy másik magyar együttest, a Debrecent búcsúztatta.

A találkozó első félidejének eleje békésen csordogált, igazán nagy helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Az látszott a fehérvári együttesen, hogy Bernard Casoni vezetőedző inkább a védekezésre fektette a nagyobb hangsúlyt. Az első komoly hazai lehetőségre majd’ fél órát kellett várni: Ivanovszki 16 méterről lőtt a fehérorosz kapura, ám Csernyik védeni tudta a lövést.

Korai cserére kényszerült a Videoton, Juhász Roland nem tudta folytatni a mérkőzést, helyére Lang Ádám állt be. Az első hírek szerint hátsó keresztszalag-szakadást szenvedett Juhász, így előreláthatólag több hetet kell majd kihagynia. Az első játékrész legnagyobb Vidi helyzetére a 39. percben került sor. Maréval tette középre a labdát, Ivanovszki elől azonban becsúszva mentett Milunovics, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak szünetre a csapatok. A fehérváriak az első 45 percben jobban játszottak, mint egy héttel ezelőtt.

A folytatásban tízpercnyi játék után jött a hidegzuhany: Kees Luijckx öngóljával megszerezte a vezetést a BATE. A fehérváriak nem igazán tudtak mit kezdeni a kialakult helyzettel, a hazai támadások erőtlenek voltak, s majdnem kettő lett a különbség. Gordejcsuk lövését Danilovics tolta a felsőkapufára.

A 89. percben aztán sikerült az egyenlítés. Gyurcsó szöglete után Paulo Vinícius a jobb alsó sarokba fejelt. 1-1 maradt a végeredmény, így a visszavágón a Videotonnak mindenképpen gólt kell szereznie, ha tovább akar jutni.