Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2015-08-24 07:55:00

Dárdai Pál önkritikája

Egy történelmi rekord – ennyi maradt a Hoffenheimnek a Bayern München ellen a Bundesliga második fordulója után. Vollandnak ugyanis kilenc másodperc is elég volt ahhoz, hogy betaláljon Neuer kapujába. A gyors vezetés azonban nem mindig előny. Így történt ez most is. A 41. percben Thomas Müller egyenlített, majd a 91. percben, a meccs egyik utolsó momentumaként Lewandowski a győztes gólt is megszerezte a vendégek számára.

„Elégedett vagyok az eredménnyel, de főként a mutatott játékkal. Tudtuk, hogy nehéz lesz. A Hoffenheimmel több gondunk is volt az elmúlt években” – hangoztatta Pep Guardiola, a Bayern trénere. A katalán tréner a 3-3-3-1-es formációval kezdett, Thomas Müller egyedüli csatár volt. Guardiola azután volt kénytelen változtatni a szerkezeten, hogy Jerome Boateng megkapta második sárgáját.

A Hertha BSC, Dárdai Pál együttese még pénteken este játszotta le második bajnokiját, hazai környezetben, a Bremen ellen. Stocker az 5. percben a berlinieknek szerezte meg a vezetést, de a 26. percben Ujah egyenlített, 1-1 is maradt a végeredmény. Ez azt jelentette, hogy szombat délutánig Dárdaiék foglalták el az elő helyet. A magyar szakvezető azonban nem volt elégedetlen az eredménnyel.

„Vezetésünk után nem használtuk ki jól a helyzeteinket. A második félidőt jól kezdtük, de el kell ismernem, hogy ki is kaphattunk volna. Nem jelentettünk igazi veszélyt az ellenfél kapujára” – ismerte el önkritikusan Dárdai Pál.

Bundesliga, 2. forduló

Hertha BSC-Bremen 1-1, 1. FC Köln-Wolfsburg 1-1, Frankfurt-Augsburg 1-1, Hoffenheim-Bayern München 1-2, Hannover-Leverkusen 0-1, Schalke 04-Darmstadt 1-1, Hamburger SV-VfB Stuttgart 3-2, Ingolstadt-Dortmund 0-4, Mönchengladbach-Mainz 1-2