tenisz;US Open;Rafael Nadal;Novak Djokovic;

2015-09-04 07:56:00

Főként a papírforma érvényesült a US Openen

Nagyobb gond nélkül jutottak tovább a favoritok a harmadik körbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Novak Djokovic, Rafael Nadal és a Williams-nővérek is egyaránt győzelmet arattak.

A szerb világelső teniszező különösebb megerőltetés nélkül jutott túl New Yorkban osztrák ellenfelén, Andreas Haider-Maureren, 6:4, 6:1, 6:2 arányban, Az első szett még viszonylag izgalmas volt, 4:4-ig ugyanis tartotta magát az osztrák Djokoviccsal szemben, ezután azonban már csak egy teniszező volt a pályán. Djokovic, a 2011-es US Open győztese, a pénteki játéknapon az olasz Andreas Seppi ellen lép pályára.

Nehezebb dolga volt Djokovicnál Rafael Nadalnak. Jóllehet a spanyol egyetlen szettet sem vesztett, különösen az elsőben nehezítette meg a dolgát az argentin Diego Schwartzman. A kétszeres US Open-győztes Nadal végül 2 óra 41 perc alatt diadalmaskodott 7:6 (7:5), 6:3, 7:5 arányban. A spanyol szintén pénteken lép pályára, s Djokovichoz hasonlóan ugyancsak olasz ellenfél vár rá Fabio Fognini személyében. Legutóbb, augusztus elején Hamburgban Nadal épp ellene győzött két szettben, 7:5, 7:5 arányban.

Az amerikai Mardy Fishnek a spanyol Feliciano López elleni 3-2 arányú veresége pályafutása végét is jelenti. Fish, aki 2004-ben második helyen végzett egyéniben, az athéni olimpián, önkritikusan jegyezte meg: nagyon rossz napot fogott ki. A nőknél mindkét Williams-lány továbbment. Serena 7:6 (7:5), 6:3 arányban gyűrte le a teljesen esélytelennek tartott holland Kiki Bertenst. Az amerikai elismerte, nem számított ilyen ellenállásra Bertens részéről, s kicsit ideges is lett a meccs közben. Ha Serenának sikerülne megnyernie az US Opent, akkor összejönne neki a Grand Slam, azaz egy naptári évben mind a négy nagy versenyt elhódítaná.

Óriási meglepetésre férfi párosban már az első körben kiesett a sikert sikerre halmozó Mike és Bob Bryan. A szintén amerikai Steve Johnson/Sam Querrey párostól kaptak ki 6:7 (4:7), 7:5, 3:6-ra. Ez azt jelenti, hogy a Bryan/Bryan páros 2004 után trófea nélkül zárja a Grand Slam szezont.

Babosék továbbjutottak
A Babos Tímea, Kristina Mladenovic magyar–francia páros két szettben (6:1, 7:6 [7-2]) legyőzte az Andreea Mitu–Teliana Pereira román–brazil kettőst. A másik magyarnak, Marosi Katalinnak azonban nem sikerült a továbbjutás. Marosi a grúz Okszana Kalasnyikova oldalán három játszmában (2:6, 6:3, 6:2) kikapott az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román duótól.