Bajnokok Ligája;Juventus;

2015-10-01 01:00:00

Javítottak az angolok – Szárnyal a Juventus

Javítottak az angol csapatok a Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai játéknapján. Miután kedden mind a Chelsea, mind az Arsenal kikapott, tegnap a Manchester United és a Manchester City is nyerni tudott. Mindkét együttes hátrányból fordított.

Az A csoportban tartalékosan szerepelt a Real Madrid a Malmö ellen Svédországban, így a horvát Kovacic és a brazil Casemiro is a kezdőben kapott helyett. Elég lagymatag módon kezdte a Real a meccset, s csak a félidő közepén kezdett kicsit magára találni. Meg is lett az eredménye: Isco parádés átadása után Cristiano Ronaldo – ki más… - lőtt a hálóba. A Real ezután sem vitte túlzásba a támadásokat. A 78. percben a malmöi Yotun megkapta második sárgáját, így a kiállítás sorsára jutott. Ronaldo a hajrában még egyszer betalált, így 0-2 lett a vége.

A csoport másik meccsén hamar dűlőre vitte a dolgot a Paris Saint-Germain idegenben, a Sahtar Donyeck ellen: Serge Aurier már a 3. percben az ukránok hálójába fejelt. A 22. percben remek támadás után David Luiz volt eredményes. A meccs végén Lavezzi állította be a 0-3-as végeredményt.

A B csoportban remekül kezdte a Wolfsburg a mérkőzést a Manchester United otthonában: a 4. percben Daniel Caliguri, miután átcselezte magát a jobbösszekötő helyén, egy kényszerítő után üresen maradt, s De Gea mellett a sarokba lőtt. A 34. percben azonban büntetőhöz jutottak a vörös ördögök, amit Mata értékesített. Az 53. percben Mata szédületes átadása után Smalling a MU-nak szerezte meg a vezetést, s egyben a győztes gólt (2-1)

A másik találkozón a CSZKA Moszkva Ahmed Musa találatával szerzett vezetést a PSV Eindhoven ellen, egy szöglet után közelről talált a hálóba. A 21. percben Doumbia növelte az előnyt, a 36-ban pedig ugyanő talált a hálóba büntetőből. A 44. percben az is belefért, hogy büntetőt hibázzon. A második félidőben a a PSV ráijesztett a hazaiakra, Lestienne két gólt szerzett, de maradt a 3-2.

A C csoport rangadóján az Atlético Madrid otthon kapott ki a Benficától 2-1-re. A meccs hőse a lisszaboniak brazil kapusa, Julio Cesar volt. A csoport másik meccsén a Galatasaray drámai meccsen 2-2-es döntetlent ért el a kazah orrhonában úgy, hogy a hazaiak a 89. percben egyenlítettek.

Óriási szerencséje volt a Manchester Citynek a D csoportban, hogy a 20. percben nem került hátrányba a Bundesliga 14. helyén álló Mönchengladbach ellen, mivel Raffael büntetőjét védte a kapus Hart. Az 54. percben már a szerencse sem mentette meg a Cityt a góltól: Stindl lőtt a hálóba egy kontra után. A 65. percben Demichelis révén egyenlített a City, a 88. percben fordított a City Aguero büntetőjével (1-2).

Miközben a Juventus szenved az olasz bajnokságban, s állítólag hamarosan kirúghatják Massimilano Allegrit, hiába vitte be az öreg hölgyet júniusban a Bajnokok Ligája fináléjába, az együttes továbbra is BL-specialistának mondhatja magát: a 41. percben egy beadás után Morata fejelt a hálóba a Sevilla ellen. A 87. percben Zaza remek egyéni akció után állította be a 2-0-s végeredményt.

Magyarok egymás ellen az El-ben
A három magyar futballistát, Lovrencsics Gergőt, Kádár Tamást és Holman Dávidot foglalkoztató Lech Poznan a Basel, míg a Vanczák Vilmost a soraiban tudó Sion a kapus Bogdán Ádám csapata, a Liverpool vendége lesz ma este a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában. A magyar válogatott csatár Nikolics Nemanja együttese, a Legia Warszawa ezúttal az olasz Napolit fogadja. A program: Basel-Lech Poznan (19.00, Tv: Digisport1), Lazio-Saint-Etienne (19.00, Tv: Digisport2), Monaco-Tottenham (19.00, Tv: RTL II), Legia Warszawa-Napoli (21.05, Tv: Digisport1), Liverpool-Sion (21.05, Tv: Digisport2).