Bundesliga;Dárdai Pál;Hertha BSC;

2015-10-05 07:54:00

A berliniek megőrültek Dárdai gárdájáért

Zseniális, amit Dárdai Pál művel a Hertha futballcsapatának élén. Az eddig jobbára a védekezést szem előtt tartó, és nem éppen a látványos támadójátékáról híres berlini együttes a német bajnokság nyolcadik fordulójában 3-0-ra kiütötte a Hamburgot.

A magyar szakvezető együttese ezúttal is a meccs hajrájában vitte be a döntő csapást: Ibisevic, az új gólfelelős az utolsó negyed órában rámolt be két találatot. Ami a lefújás után következett, az maga a csoda, a berliniek fanatikus szurkolói - nagyjából hatvan ezren voltak az Olimpiai stadionban - a meccs után hosszú percekig éltették a csapatot, a közös ünneplésben pedig a játékosok is aktívan részt vettek.

„Szerencsénk volt, hogy megúsztuk az egyenlítő gólt – szerénykedett a Bundesliga hivatalos oldalának nyilatkozva a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya. – Kettő nulla után aztán már ünnepi volt az előadás.” A Hertha szárnyalása a számok nyelvén: sorozatban a harmadik hazai meccsét nyerte meg a kék-fehér csapat, s ha az idegenbeli találkozókat is figyelembe vesszük, először épített hármas veretlenségi sorozatot a 2015-2016-os bajnokságban. A forduló csúcsrangadóján a Bayern hazai környezetben 5-1-re kiütötte a Dortmund együttesét. A találkozón Robert Lewandowski és Thomas Müller is duplázni tudott.

Bundesliga, 8. forduló

Darmstadt–Mainz 2-3, Hertha–Hamburg 3-0, Mönchengladbach–Wolfsburg 2-0, Hoffenheim–Stuttgart 2-2, Hannover–Bremen 1-0, Ingolstadt–Frankfurt 2-0, Schalke–Köln 0-3, Bayern München–Dortmund 5-1, Leverkusen–Augsburg 1-1.

Az élcsoport: 1. Bayern 24 pont, 2. Dortmund 17, 3. Schalke 16, 4. Hertha 14 (11-8), 5. Köln 14 (13-12), 6. Ingolstadt 14 (6-6).