Dárdai Pál;Hertha BSC;Dortmund;

2015-11-02 07:00:00

Bukott Dárdai csapata

Futballünnepre készült Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC, de meg kellett tapasztalnia, hogy nem véletlenül tartják a Bayern München és a Dortmund mellett a Borussia Mönchengladbachot a Bundesliga legjobb formájában lévő csapatának.

A Hertha védelme többször megingott.  Először a 26. percben, amikor egy ellentámadás során kiváló labdát kapott Stindl, ám nem tudott jól kapura fordulni, érkezett azonban Wendt, aki a bal felső sarokba lőtt. Két perc és két másodperc után érkezett a következő gól. A Gladbach brazil támadója, Raffael szinte ellenállás nélkül jutott el a felezővonaltól a Hertha 16-osáig, lövése megpattant, a berliniek norvég kapusa, Jarstein tehetetlen volt. Az 54. percben minden maradék esélyét elvesztette a pontszerzésre: Xhaka büntetőből növelte a vendégek előnyét. A 82. percben a csereként beállt Baumjohann szépített, szintén büntetőből. A 91. percben Nortveit adta meg a kegyelemdöfést Dárdaiéknak (1-4). A magyar szakvezető a meccs után úgy vélte, túlságosan tisztelték az ellenfelet. Hozzátette ugyanakkor, talán jókor jött a hidegzuhany, mert sokan elbízták magukat.

A Bayern Münchennek már biztosan nem jön össze a száz százalékos bajnokság, mert elvesztette első pontjait. Pénteken két pontot hagyott Frankfurtban. A hazaiak egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet. Igaz, a vendégek trénere, Pep Guardiola szerint közelebb álltak a győzelemhez. A Dortmund hamar megszerezte a vezetést Brémában. Egy kontra után nagyot hibázott a hazai kapus, Reus elé került a labda, aki szépen helyezett a hálóba. Az első félidő derekán kissé váratlanul egyenlített a Bremen Ujah találatával. A nigériai légiós sorban harmadik meccsén volt eredményes. Nem tudta azonban kihúzni kapott gól nélkül a fékidőt a hazai együttes: Hummels remek középre adása után Mhitarjan fejelt védhetetlenül a kapuba. A 72. percben Mhitarjan remek átadása után ismét Reus volt eredményes.

Bundesliga, 11. forduló. Frankfurt-Bayern 0-0. Köln-Hoffenheim 0-0, Augsburg-Mainz 3-3, Hertha BSC-Mönchengladbach 1-4, Schalke 04-Ingolstadt 1-1, Werder Bremen-Borussia Dortmund 1-3, Wolfsburg-Leverkusen 2-1 Stuttgart-Darmstadt 2-0 Hamburg-Hannover 1-2

Az élcsoport. 1. Bayern M. 31, 2. Dortmund 26, 3. Schalke 20.