Izrael;Cseh László;Hosszú Katinka;

2015-12-05 06:57:00

Aranypéntek Izraelben

Nem lehet megállítani Hosszú Katinkát és Cseh Lászlót a netanyai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Az Iron Lady világcsúccsal diadalmaskodott 100 méter vegyesen, emellett pedig 200 háton is a dobogó legtetejére állhatott. Az „aranyos” páros férfitagja 200 méter vegyesen Európa-csúccsal győzött.

Lassan ékszerüzletet nyithat Hosszú Katinka Netanyában. A rövidpályás úszó Európa-bajnokság tegnapi versenynapján 200 méter háton és 100 méter vegyesen diadalmaskodott, s már négy aranyéremnél jár.

3. Diego-Filipe Carvalho (portugál) 1:53.45

Előbbi számban a saját világcsúcsával versenyzett, megdönteni nem tudta, de így is magabiztosan utasította maga mögé a teljes mezőnyt. Ami nem sikerült 200 méter háton, az összejött 100 méter vegyesen. A dohai világbajnokságon tavaly december 5-én felállított 56.70 másodperces világcsúcsát három századdal megjavítva (56.67 másodperc) végzett az élen Katinka.

„Világcsúcsot dönteni mindig nagyszerű érzés - most pedig különösen, mert a 200 hát után már tényleg az volt az érzésem, hogy a közönség még kicsit csalódott is, amiért ott nem sikerült – fogalmazott az Iron Lady, aki a magyar úszósport 50. rövidpályás Eb-aranyérmét szerezte. – Szóval örülök, hogy most sikerült, megható volt látni, mennyire lelkesen tapsol mindenki. Ez a verseny most jól sikerült, jöttek a fordulók, ezek mindig kellenek, mert rövidpályán nagyon hamar el tud menni a sebesség egy rossz fordulóval, és újra felgyorsulni túl sok erőt emészt fel. Egyébként erre a döntőre kevésbé emlékszem, ami jó. Azt szoktam mondani, ilyenkor bekerülök a zónába, ahol csak én vagyok és az úszás, senki és semmi nem zavar meg, ilyenkor lehet elérni az igazán nagy eredményeket.”

Megállíthatatlan Cseh László is. 100 méter pillangó után 200 méter vegyesen is a dobogó legtetejére állhatott. Nem is akárhogy. Több mint egy testhosszal, Európa-csúccsal győzött.

„Nem tudnám megmondani, mikor éreztem magam utoljára ennyire jól egy 200 vegyes közben. Mint egy álom, olyan volt az egész – kezdte Cseh, aki normál és rövidpályás sorozatot is figyelembe véve 30. Eb-aranyérmét szerezte 30. születésnapja után egy nappal. – A pillangó tökéletes, a hát szintén, talán a mell nem volt annyira jó, de a gyorson helyrezökkent minden. És igen, délelőtt már gondoltunk arra, hogy meglehet az Európa-csúcs, mert a mostani állapotomban, az új edzésmódszereknek köszönhetően egyértelműen azt érzem: tényleg képes vagyok bármire.” A magyar küldöttség már nyolc aranyéremnél jár Izraelben, s emellett két ezüstöt szerzett.

A hétvégi program

Szombat

Délelőtti előfutamok (8.30): férfi 50 m pillangó (Cseh László), női 50 m hát (Hosszú Katinka, Joó Sára), férfi 100 m gyors (Lavotha Oszkár, Lobanovszkij Maxim, Mészáros Márk, Takács Krisztián), női 200 m gyors (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Novoszáth Melinda), női 100 m pillangó (Joó Sára, Szilágyi Liliána, Szokol Szonja), férfi 100 m vegyes (Földházi Dávid, Grátz Benjámin, Nagy Péter, Sós Dániel), női 200 m vegyes (György Réka, Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma), 4x50 vegyes gyorsváltó.

Délutáni program (16.30): női 50 m hát elődöntő, férfi 50 m pillangó elődöntő, női 100 m mell döntő, férfi 100 m gyors elődöntő, női 200 m vegyes döntő, férfi 100 m vegyes elődöntő, női 200 m gyors döntő, férfi 100 m mell döntő (Gyurta Dániel), női 100 m pillangó elődöntő, férfi 50 m pillangó döntő, női 50 m hát döntő, 4x50 m vegyes gyorsváltó döntő.

Vasárnap

Délelőtti előfutamok (8.30): női 50 m gyors (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Joó Sára, Molnár Flóra), férfi 50 m hát (Balog Gábor, Földházi Dávid, Nagy Péter), női 200 m mell (Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna), férfi 200 m pillangó (Cseh László, Kenderesi Tamás, Verrasztó Dávid), női 400 m gyors (Hosszú Katinka, Juhász Adél, Kapás Boglárka, Novoszáth Melinda), férfi 4x50 m vegyesváltó, női 4x50 m vegyesváltó.

Délutáni program (16.30): női 50 m gyors elődöntő, férfi 50 m hát elődöntő, női 200 m mell döntő, férfi 100 m gyors döntő, női 100 m pillangó döntő, férfi 100 m vegyes döntő, női 400 m gyors döntő, férfi 200 m pillangó döntő, női 50 m gyors döntő, férfi 50 m hát döntő, női 4x50 m vegyesváltó döntő, férfi 4x50 m vegyesváltó döntő.

(Az eseményről élőben közvetít az M4 Sport.)