Eb-selejtező;Benedek-csapat;

2016-01-11 22:29:00

Döntetlennel kezdett Benedek csapata

Bizton állíthatjuk, már rögtön első mérkőzésén sorsdöntőnek nevezhető találkozót vívott a magyar férfi vízilabda válogatott Görögország ellen a belgrádi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon. Mivel a szerbek előző nap valóságos álomjátékkal simán verték Horvátországot, ezért lényeg ében biztosra vehettük, hogy amennyiben második helyen végzünk csoportunkban, a négy közé jutásért a szerbekkel kellene megmérkőznünk, azzal az együttessel, amely jelenleg a sportág afféle Dream Teamje. A jó szereplés azért is fontos lenne, mert az Eb-n egy csapat indulási jogot szerez a riói olimpiára, s mivel a szerbek, a horvátok és a görögök már kijutottak, ezért ez a három együttes megelőzheti az Eb egyetlen kvótaszerzőjét.

Nem vártuk túl jó előjelekkel a meccset, nemcsak azért, mert pocsék éven van túl a férfi vízilabda válogatott, illetve a múlt heti győri felkészülési tornán, a Volvo-kupán három meccsből kétszer kaptunk ki, azért sem, mert a legutóbbi decemberi görögök elleni Világliga találkozón simán vereséget szenvedtünk.

Ennek ellenére jól kezdődött a meccs számunkra, az első, majd a második gólt is mi szereztük, s az első negyed után 3-2-re vezettünk. Ami azonban rendkívül aggasztó volt, hogy az emberelőnyös helyzeteket képtelenek voltunk gólra váltani, a görögök viszont majd mindet belőtték. Ez meg is bosszulta magát, mert a második negyed után már 5-5-öt mutatott az eredményjelző. Nem potyogtak a gólok a harmadik negyedben, s miután 6-5-re megszerezték a görögök a vezető találatot, Varga Dénes törte meg a négyperces magyar gólcsendet, majd ugyanő szerezte meg a vezetést válogatottunk számára az utolsó felvonás előtt.

Óriási izgalmakat tartogatott az utolsó negyed. A meccs legjobbja, Hárai szerencsére hamar megszerezte a nyolcadik találatot. Sbár a kilencedikhez is közel álltunk, ehelyett 8-7-re módosult az állás. Másfél perccel a vége előtt pedig egyenlítettek a görögök. A meccs vége előtt fél perccel emberelőnybe került az ellenfél, de Nagy Viktor hatalmasat védett. Már csak három másodperc volt a végéig, amikor nálunk volt a labda, Benedek Tibor időt kért, úgy vélte, megpróbálja a lehetetlent. Ez a bíróknak köszönhetően sem sikerült, így maradt a 8-8.