Benedek Tibor;férfi vízilabda-válogatott;

2016-01-13 22:28:00

Benedekék diadala

Csakis a minél nagyobb gólaránnyal való győzelem lehetett a legfőbb cél a magyar férfi vízilabda válogatott számára az oroszok elleni szerda esti Európa-bajnoki találkozón, hiszen az első meccsen 6-6-ra végeztünk a nagy csoportbeli riválisnak tartott görögök ellen.

A csoportelsőség megszerzése azért lenne fontos, mert így kerülnénk el a sportág legerősebb csapatát, a házigazda szerbeket a négy közé jutásért. Bár papíron jobbak vagyunk az oroszoknál, a gyakorlat mást mutatott. Nagy Viktorék borzalmasan kezdték a találkozót, az oroszok 3-0-ra, majd 4-1-re elhúztak. A második negyed eleinte nem hozta meg a remélt áttörést, szenvedett az egész válogatott. Bátori és Vámos tartotta a lelket az együttesben, így a nagyszünetig 5-4-re feljöttünk.

A harmadik negyedben végre megtört a jég. Gór-Nagy kipontozódott ugyan, de ez nem zavarta meg a csapatot. Sorban három gólt lőttünk: Vámos egyenlített, majd ugyanő megszerezte a vezetést, Erdélyi pedig növelte az előnyt (7-5). Az utolsó negyedet is jól kezdtük, a Varga fivérek kezdtek egyre jobban magukra találni, s góljaiknak köszönhetően módosult 10-6-ra. Szerencsére ezután sem álltunk le, így 12-6 lett a vége. Ezzel pénteken, a magyar-török, illetve a görög-orosz meccs után dől el, csoportelsőként jutunk-e tovább.