Premier League;futball;

2016-03-04 06:55:00

Megbotlottak az üldözők

Döbbenetes, ami a Premier League-ben történik: a szerdai forduló eredményei alapján úgy tetszik, mintha mindenki a Leicester City bajnoki címére hajtana. Noha az évad meglepetéscsapata egy nappal korábban nem bírt a West Brommal (2-2), vagyis esélyt nyílt a felzárkózásra, az üldözők közül a Tottenham, az Arsenal és a Manchester City is kikapott. A legnagyobb lehetőséget talán az Arsenal szalasztotta el, Arsene Wenger csapata hazai pályán volt képtelen pontot szerezni a Swansea ellen (1-2), pedig Campbell góljával még vezettek is az „ágyúsok”.

Győzelme esetén átvehette volna a vezetést a tabellán a jelenlegi második Tottenham, csakhogy Michail Antonio hetedik percben szerzett góljának következtében korán hátrányba kerültek, és meglepő vereséget szenvedtek a West Ham otthonában. Még ennél is rosszabbul járt a mind inkább a szétesés jeleit mutató Manchester City, amelynek egy pillanatig sem volt esélye az Anfield Roadon. A Liverpool végig óriási fölényben futballozott, és háromgólos vereséget mért Sergio Agüeróékra. A Manchester City legutóbb 2008 novemberében vesztett el három egymást követő találkozót a Premier League-ben. Minden sorozatot beleértve sorozatban a negyedik összecsapását nyerte meg a Manchester United, amely igencsak lentről indulva közelít az élmezőnyhöz, s immár az ötödik a tabellán. A „vörös ördögök” ezúttal a Watfordot győzték le a spanyol Juan Mata gyönyörű szabadrúgásával. A múlt hét sztárja, a mindössze 18 esztendős angol csodagyerek, Marcus Rashford végig a pályán volt, ám ezúttal nem szerzett gólt.