NB I;Fradi;

2016-03-10 06:54:00

Közelít az aranyhoz a Fradi

Helyreállt a világ rendje a labdarúgó NB I szerdai játéknapján: a Ferencváros a 24. fordulóban Békéscsabán elért 1-0-s győzelmével ismét 20 pontos előnnyel vezeti a tabellát. Bár erre a teljesítményre nem lehetnek büszkék a zöld-fehérek, akár már három forduló múlva bajnoki címet ünnepelhetnek.

Váratlan közjáték előzte meg a Ferencváros békéscsabai vendégjátékát. Autóbalesetet szenvedett a meccsre kijelölt bírói hármas, két tagja, Viszokai László és Becséri Gergely, szerencsére azonban könnyebb sérülésekkel megúszták. A kijelölt játékvezető, Pintér nem velük utazott, így az ő jelzésére kezdődhetett meg a 90 perc. A Fradi összeállításában a középhátvéd helyén némi meglepetésre Vladan Cukic kezdett, Pintér Ádám így előrébb került a középpályára, Gera mellé. Böde kezdett ugyan, de ezúttal hiányzott belőle az az „őserő”, amit megszokhattunk tőle. A Fradinál volt többet a labda, de igen meddő volt ez a mezőnyfölény, bosszantó pontatlanságok sora jellemezte a listavezető játékát, Thomas Doll vezetőedző több ízben is hangot adott elégedetlenségének.

A játékrész derekára feljöttek a hazaiak, kiegyenlítettebbé vált a találkozó. A meccs helyzete a hazaiak előtt adódott: Fabio adott középre, de Eccleston négy méterről sem volt képes Dibusz kapujába találni. Aztán a lehető legjobbkor, a félidő vége előtt szerzett vezetést Radó a vendégeknek: mintegy 17 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. A félidőben Pintér Ádám helyett Nagy Ádám lépett pályára.

OTP Bank Liga, 24. forduló
Vasas - DVSC-TEVA 0-0
Illovszky Stadion, 1000 néző, jv: Németh Á., Kiállítva: Takács (59.)
Puskás Akadémia-Paksi FC 2-1 (0-0)
Felcsút, 708 néző, jv: Karakó, Gólszerzők: Csurko (54.), Mészáros K. (65.), ill. Hahn (84.)
Békéscsaba-Ferencváros 0-1 (0-1)
Békéscsaba, 2400 néző, jv: Pintér, Gólszerző: Radó A. (44.)
MTK-Honvéd 1-0
Dunaújváros, 520 néző, jv: Vad II, Gólszerző: Hrepka (29.)
Diósgyőr-Videoton 2-1 (1-1)
Diósgyőr, 3262 néző, jv: Solymosi, Gólszerzők: Barczi (33.), Novothny (90+1) ill. Nego (43.)
Haladás-Újpest 1-1 (1-1)
Sopron, 1000 néző, jv: Iványi, Gólszerzők: Williams (14.), ill. Jagodics (31.)

A második félidőben valamelyest felpörgött a játék, bár azért öldöklő iramról továbbra sem beszélhettünk. Radó jól mozgott, többször vállalkozott távoli lövésekre, s a teljesítménye alapján akár kiszoríthatja a kezdőből Varga Rolandot. Az 58. percben Gera lőtt a 16-os vonaláról, de a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A Békéscsaba nem játszott alárendelt szerepet, de kapura nem jelentett sok veszélyt. Igaz, a Fradi sem. Böde továbbra sem találta a helyét, de a középpálya sem szűrt valami fényesen. Nagy Ádám már hetek óta tudása alatt játszik. A Ferencváros a félidő második felében érthetetlen módon teljesen visszaállt, átadta a kezdeményezést a hazaiaknak. Doll rendkívül dühösen próbálta némi focira ösztökélni csapatát, de nem járt sikerrel. A zöld-fehérek nagy szerencséje az volt, hogy azért a Békéscsabát éppenséggel nem nevezhetjük világverő csapatnak. Így maradt a 0-1, ezzel 20 pontra nőtt a tabellán a Fradi előnye.