Bayern München;Bajnokok Ligája;Barcelona;

2016-03-18 06:52:00

Dráma, izgalom, kiélezett csata négy felvonásban

Döntővel felérő összecsapást láthattak szerda este a futball szerelmesei. A Bayern München kétgólos hátrányt ledolgozva a hosszabbításban szerzett két találattal búcsúztatta a Juventust, s jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A másik összecsapáson a Barcelona könnyed, 3-1-es sikert aratott az Arsenal felett, így 5-1-es összesítéssel lépett a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőket ma sorsolják.

Tíz. Ennyi gólt hozott a Bayern München-Juventus párharc a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, de a mutatott játék is abszolúte tízpontos volt. Dráma. Izgalom. Kiélezett csata. A két csapat elképesztő visszavágót játszott szerda este. A vendégek hiába vezettek Paul Pogba és Juan Cuadrado góljával már a 28. percben 2-0-ra, a bajor sztáralakulat nem adta fel, s a végsőkig küzdve előbb Robert Lewandowski fejesével szépített, majd a 91. percben Thomas Müller találatával hosszabbításra mentette a találkozót. A túlórára elfáradt a Juventus, már az első tizenöt percben is fölényben játszott a Bayern, de a másodikban végleg riválisa fölé kerekedett. Két friss cserejátékos, Thiago Alcántara a 108., Kingsley Coman - akit a torinóiaktól vett kölcsön a bajor klub - pedig a 110. percben vette be annak a Gianluigi Buffonnak a kapuját, aki pályafutása 90. BL-mérkőzésén lépett pályára a Juventus színeiben, ezzel megelőzte Alessandro Del Pierót a klub örökranglistájának élén. Josep Guardiola együttese 4-2-re diadalmaskodott, s 6-4-es összesítéssel jutott a legrangosabb európai kupasorozat legjobb nyolc csapata közé.

„Nem a taktikánknak, hanem a szenvedélyünknek köszönhetően fordítottunk. Ilyen a futball – kezdte Pep Guardiola, a Bayern vezetőedzője. – Az egyik pillanatban világverő vagy, a másikban katasztrofális. Nem vesztettük el a fejünket, hittem, hogy sikerül kiegyenlítenünk. Moratával nem bírtunk, Mandzukic beállása után viszont többet volt nálunk a labda, mert bár a tizenhatoson belül veszélyesen tud játszani, a mezőnyben kevésbé. Nem könnyű egy olasz csapat ellen 0–2-ről fordítani, türelmesnek kellett lennünk. Csak amiatt bánkódunk, hogy pocsékul kezdtük a mérkőzést, remélhetőleg ebből tanulunk. Ha BL-t akarsz nyerni, le kell győznöd a nagy csapatokat, s a Juve jó benyomást tett rám.”

BL-nyolcaddöntő, visszavágók
Barcelona-Arsenal 3-1 (összesítésben: 5-1)
Bayern München-Juventus hosszabbítás után 4-2 (6-4)
A negyeddöntő mezőnye: Atlético Madrid, Barcelona, Bayern München, Benfica, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madrid, Wolfsburg

Massimiliano Allegri, a torinóiak szakvezetője érthető módon rendkívül csalódottan nyilatkozott a mérkőzés után. „Sajnálatos ilyen teljesítményt nyújtva kiesni, ráadásul a kiváló labdarúgókból álló Bayern ellen játszottunk remekül – mondta a tréner. – Csodálatos sportág a futball. Cuadrado lábában maradt a harmadik gólunk, de Morata és Lichtsteiner is fontos gólt szerezhetett volna. Mandzukic próbálkozását a kapus védte, és 2-4-nél is adódtak helyzeteink. Piszkosul nehéz volt kétgólos előnyt kiharcolni az első félidőben, de megmutattuk az igazi arcunkat.”

A szerda esti másik mérkőzésen a Barcelona Messi-Neymar-Suárez csatártriónak köszönhetően 3-1-re diadalmaskodott az Arsenal felett, ezzel, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé. A londoniak sorozatban hatodszor búcsúztak a nyolcaddöntőben.

El-nyolcaddöntő
Lazio-Sparta Praha 0-3 (összesítésben: 1-4)
Leverkusen-Villarreal 0-0 (0-2)
Valencia-Athletic Bilbao 2-1 (2-2, továbbjutott az Athletic, idegenben lőtt több góllal)

„Nagy öröm, hogy Lionel Messi, Luis Suárez és Neymar a mi együttesünket erősíti, ezen játékosok nagyszerűsége azon alapszik, hogy egy cél elérése fűti őket. Támadni és védekezni is egy szinten kell azonban. Nagyon elégedett vagyok ezzel a sikerrel, és gratulálok külön a nézőknek, akik ilyen rossz időben is kilátogattak a stadionba – fogalmazott Luis Enrique, a katalánok vezetőedzője, aki azt is elárulta, kit nem szeretne kapni a negyeddöntőben. – Csak egy ellenfelet nem szeretnék magunknak a következő körben: a Barcelonát.”

A szerdai mérkőzésekkel teljesé vált a legjobb nyolc mezőnye. Hogy ki-kivel találkozik, az ma délben dől el Nyonban. A sorsolást élőben közvetíti az M4 és több sportcsatorna.