Ferencváros;foci;Újpest;Magyar Kupa;

2016-04-13 07:53:00

Kupadöntős az Újpest

Történetének 16. kupadöntőjére készülhet az Újpest, miután tegnap 1-1-es döntetlent játszott a Békéscsabával. A fővárosi csapat így megőrizte a hazai pályán szerzett kétgólos előnyét, 3-1-es összesítéssel múlta felül ellenfelét.

A vezetést Birtalan gólja révén a hazaiak szerezték meg a 36. percben, az Újpest egyenlítő gólját Andrics lőtte a 65. percben.

A döntőben akár a fővárosi derbi is összejöhet. Ma 18 órakor a Ferencváros a DVSC-t fogadja a Groupama Arénában. Az első fordulóban, a debreceni összecsapáson nem született gól.

Tegnap az NB I-ben is rendeztek fordulót. Az MTK és a Paks februárról elhalasztott mérkőzését Dunaújvárosban játszották le. A kilencven perc gól nélkül telt, a hosszabbítás harmadik percében a csereként beálló kék-fehér védőnek, Baki Ákosnak egy fejes góllal sikerült bevennie a vendégek kapuját. A három pont az ezüstéremért harcoló fővárosiaké lett, MTK–Paks 1-0.