2016-04-17 20:23:00

A Veszprém 25-ödször bajnok

Történetében 25. alkalommal nyerte meg a Veszprém a férfi kézilabda Magyar Kupát, miután a vasárnapi döntőben - büntetőkkel - legyőzte legnagyobb hazai riválisát, a Szegedet.

Eredmény, döntő:
MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 27-26 (24-24, 12-10) - hétméteresekkel 3-2

A debreceni finálét a Veszprém kezdte jobban, a Szeged azonban 0-2-ről hamar fordított 4-2-re. A folytatásban egyik csapat sem tudott érdemi előnyre szert tenni, mert bár a Tisza-partiak 11-8-ra vezettek, a szünetre riválisuk kétgólosra csökkentette hátrányát (12-10).

A második játékrésznek a Szeged nagy elánnal vágott neki, és elhúzott négy góllal (15-11), a 44. percben azonban már döntetlen volt az állás (17-17). Innentől fej-fej mellett haladtak a felek, és bár többször is alkalom nyílt a különbség növelésére, egyik csapat sem tudott egynél több góllal vezetni. A hajrában sem változott a kép, a lefújáskor 24-24 volt az állás, következhetett a büntetőpárbaj.

Ebben a Szeged tűnt az elején jobbnak, mivel a Veszprém kétszer is hibázott, utána azonban a csongrádiak is elkezdtek rontani, és mivel az utolsó párban csak a Veszprém volt eredményes, nemcsak a különvetélkedőt nyerte meg, hanem a kupadöntőt is.

A harmadik helyet a Balatonfüred szerezte meg, miután a vasárnapi helyosztón legyőzte a Mezőkövesdet.