Bundesliga;Dárdai Pál;vereség;Hertha BSC;

2016-04-25 07:52:00

Egy pontra Dárdaiék az Európa-ligától

Bár folytatódott a Hertha BSC rossz szériája, hiszen Dárdai Pál együttese utolsó négy bajnokiján csak egy pontot szerzett, aligha tehet bárki szemrehányást azért, hogy a csapat szombaton otthon 2-0-ra kikapott a Bayerntől.

Annál is inkább, mert a 18. percben büntetőt kellett volna adni a hazaiaknak Tasci kezezése miatt. Jól tartotta magát a Hertha, nehezen törte fel a berlini védelmet Pep Guardiola csapata. Ez csak a 48. percben sikerült, amikor Vidal távoli, megpattanó lövésével szereztek vezetést a müncheniek. A hajrában aztán Douglas Costa bődületes bombájával állította be a 0-2-es végeredményt. Dárdai a meccs után nem volt hajlandó arra a kérdésre válaszolni, célja-e a berlinieknek a nemzetközi porond. A kérdést firtató újságírónak azt mondta, térjenek vissza akkor, ha 52 pontot gyűjtöttek. Ettől már csak három pontra vannak. Csakhogy ennyi sem kell a nemzetközi porondhoz, elegendő ehhez egyetlen pont is.

Mivel a Dortmund sima 3-0-s győzelmet aratott Stuttgartban, ezért elmaradt a bajnokavatás, erre csak a következő fordulóban kerül sor, Münchenben.

Bundesliga, 31. forduló. Hertha BSC-Bayern München 0-2, Ingolstadt-HSV Hannover 2-2, Köln-Darmstadt 4-1, VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 0-3, Wolfsburg-Augsburg 0-2, Schalke 04-Leverkusen 2-3, Hamburg-Bremen 2-1, Mönchengladbach-Hoffenheim 3-1, Frankfurt-Mainz 2-1.

Az élcsoport. 1. Bayern 81, 2. Dortmund 74, 3. Leverkusen 54. 4. Hertha 49.