Publicisztika;UEFA;Európa-liga;Sevilla;

2016-05-19 00:39:00

Sevilla harmadszor

A Sevilla sorban harmadik labdarúgó Európa-liga győzelmére készült a baseli fináléban. Ellenfele, a Liverpool azonban kemény diónak bizonyult. Olyannyira, hogy a 35. percben a Pools szerezte meg a vezetést: Sturridge remekül csavart bal külsővel a hosszú sarokba.

A Sevilla nem igazán tudott játékba lendülni Jürgen Klopp csapata ellen. A második félidő elején aztán rögtön egyenlített a spanyol alakulat: egy szép támadás után Gameiro közelről talált a kapuba. Egyre veszélyesebben támadott a Sevilla, aminek a 63. percben meg is lett az eredménye: Coke remekül csavart a kapuba.

Klopp egyre reménytelenebbül szemlélte, hogy Unai Emery csapata ellenállhatatlan játékát. A 69. percben az ötös sarkáról ismét Coke talált a kapuba (3-1). Győzelmével a Sevilla a Bajnokok Ligájában indulhat.